رایا-بین-الملل-مهاجرت

کیفیت تحصیل در کانادا

کانادا در سراسر جهان برای استانداردهای علمی بالا – از ابتدایی تا متوسطه، کالج ها، دانشگاه ها و فراتر از آن ها شناخته شده است. تضمین کیفیت دقیق در هر سطح از تحصیل در کانادا اطمینان حاصل می کند که شما یک آموزش عالی در سطح جهانی خواهید داشت. در این راستا استفاده از آخرین تکنولوژی هاو دستاورهای روز آموزشی، شرایط تحصیل با کیفیت عالی را برای دانشجویان فراهم مینماید.

مدرسه در کانادا

مدرسه در کانادا آمدن به کانادا با خانواده تان؟ مدارس در کانادا یک محیط یادگیری غنی، ایمن و حمایتی با مجموعه ای از بهترین معلمان به ارمغان خواهد آورد.مدارس ابتدایی شامل ۸ گرید است و سپس دانش آموزان وارد دبیرستان می گردند. رایا بین الملل با ارائه مشاوره اختصاصی به والدین، آنها را در انتخاب شهر و مدرسه همراهی می نماید.کانادا از لحاظ کیفیت عالی تحصیل، سومین کشور جهان است و این بدلیل نقاط قوت کانادا در ارائه فرایند آموزشی موثر برای یادگیری عالی در سطوح ابتدایی و متوسطه در دروس مختلف شامل ریاضی و علوم است.دانش آموزان به لطف معلمان با کیفیت بالا رشد میکنند. معلمان کانادایی در مورد کارشان پرشور هستند.

آنها محیط های آموزشی تعاملی و حمایتی را برای کودکان ایجاد می کنند و روش های یادگیری نوآورانه را برای تقویت یادگیری ادغام می کنند.معلمان کانادایی قبل از ورود به حرفه، دارای مدرک کارشناسی و تربیت معلم حرفه ای هستند. بسیاری نیز برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد اقدام نموده ولی همه معلمان باید مهارت های خود را از طریق توسعه حرفه ای به طور منظم حفظ و ارتقا دهند.10 استان و 3 ناحیه در کانادا هر یک از طریق وزارتخانه های آموزش خود اهمیت حفظ استانداردهای بالا را نظارت میکنند.  هر استان و قلمرو تصمیم میگیرد که  چه زمانی سال تحصیلی آغاز و پایان یابد، هر چند که معمولا در ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. ساعت مدرسه معمولا از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر یا 9 صبح تا 4 بعدازظهر، دوشنبه تا جمعه است.آموزش برای همه دانش آموزان در سیستم مدرسه دولتی کانادایی رایگان است. دانش آموزان بین المللی می بایست برای خدمات آموزشی شهریه پرداخت نمایند. در کانادا دو نوع مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد که کیفیت آموزش در هر دو نوع بالا بوده و توسط وزارت آموزش و پرورش نظارت میگردد.

مدارس خصوصی و دولتی کانادا

مدارس خصوصی  و دولتی از نظر عناوین اصلی دروس یکسان هستند.علاوه بر مدارس روزانه (دولتی و خصوصی) در کانادا، مدارس شبانه روزی نیز در کانادا وجود دارد که برخی دانش آموزان بین المللی از آن استفاده میکنند. دانش آموزان بین المللی در صورتی که یکی از والدین به همراه فرزند به کانادا نمی آید، می بایست یک سرپرست (کاستودین) برای وی انتخاب شود تا در صورت لزوم بتواند کمک های لازم را ارائه دهد.  در اکثر نقاط کانادا دانش آموزان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان مطالعه کنند. در کبک، تحصیلات ابتدایی برای دانشجویان بین المللی به زبان فرانسه صورت می گیرد، مگر اینکه والدین برای تحصیل فرزند خود در زبان انگلیسی درخواست دهند.

دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند ولی سطح انگلیسی آنها مورد ارزیابی قرار میگیرد و متناسب با آن لازم است دروس آموزش انگلیسی را بگذرانند.

کالج ها و مراکز آموزش حرفه ای در کانادا

با انتخاب تحصیل در کالج یا مدرسه حرفه ای در کانادا، شما یک تجربه حرفه ای را انتخاب می کنید که با تغییر بازار جهانی هماهنگ است. رایا بین الملل با ارائه مشاوره دقیق آموزشی به شما کمک میکند تا تجربه جهانی با فرصت های بی پایان برای پیشرفت دانش و مهارت های خود بدست آورید.یادگیری عملی برای دنیای واقعی: آیا شما ایده کسب تجربه کار ارزشمند را در طول تحصیل دوست دارید؟ کالج ها و مدارس حرفه ای کانادا راه های بی شماری را برای شما فراهم می کنند. هرکدام از نزدیک با بیزینس ها و صنعت کار می کنند تا رشته هایی را ارائه دهند که آموزش های مفید و آموزش مهارت های کارفرمایان را دنبال می کنند. شما همچنین می توانید در دوره های کارآموزی، برنامه های همکاری و کارورزی شرکت کنید که در طول تحصیل، تجربه واقعی را به دست آورید.با شرکت در یک کالج کانادا میتوانید با گواهینامه دیپلما فارغ التحصیل شوید. شما همچنین می توانید برنامه های انتقال دروس به  دانشگاه و ادامه تحصیل را در برخی رشته ها دنبال نمایید.

رشته ها به تناسب نیازهای شما

آیا شما در فناوری نانو علاقه مند هستید؟ طراحی وب سایت؟ کار اجتماعی؟ پرستاری؟ برای هر گونه علاقه شما، رشته های متناسب . را میتوانید از بیش از 10،000 رشته  در 127 دانشکده، موسسه و پلی تکنیک های دولتی در سراسر کانادا را انتخاب کنید. آنها طیف گسترده ای از گزینه های تحصیل در زمینه های فنی و حرفه ای را ارائه می دهند، از جمله: کشاورزی و صنایع غذایی، نشر و روزنامه نگاری، مدیریت و بیزینس، بهداشت دندان، طراحی و فناوری،  مهندسی محیط زیست، سلامت، مدیریت توریسم، فناوری اطلاعات و ارتباطات زبان و هنرهاعلوم خدمات اجتماعی.  برنامه های کالج کانادا بر اساس تمام وقت یا بخشی از زمان، به صورت شخصی و آنلاین از طریق آموزش از راه دور ارائه می شود. برنامه ها از چند ماه تا 4 سال متغیر هستند. هنگام تحصیل در کانادا، می توانید تحصیلات خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی کامل کنید.

شهریه کالج های کانادا براساس رشته و شهر و کالج متفاوت بوده و بطور معمول  برای دانشجویان بین المللی در بازه ۱۲۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

اغلب دوره های برای ثبت نام نیاز به مدرک دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان داشته و برخی نیاز مدرک لیسانس را بعنوان پیش نیاز لازم دارند فرایند انتخاب دوره در کالج (نوع و طول مدت دوره) در فرایند مهاجرت تحصیلی بسیار مهم بوده و کارشناسان رایا بین الملل، شما را در این مسیر همراهی می نمایند. در برخی از رشته ها امکان دریافت پذیرش بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد. در واقع دانشجویان پس از گذراندن دوره زبان وارد دوره اصلی خواهند شد.

دانشگاه­های کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد دنیا برای تحصیلات دانشگاهی است. چرا شما از این مزیت استفاده نکنید؟  یک مدرک از یک دانشگاه یا مرکز معتبر آموزشی کانادایی، موقعیت­ و فرصت­های بی­پایانی را فراروی شما قرار می­دهد. رایا بین الملل با شناخت رشته های با موقعیت شغلی مناسب پس از تحصیل، متقاضیان تحصیل در دانشگاههای کانادا را در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس، دکترا و پست دکترا همراهی میکند.

آموزش دانشگاهی در کلاس جهانی

عجیب نیست که بسیاری از دانشجویان بین ­المللی، کانادا را برای تحصیلات دانشگاهی خود انتخاب می­کنند. از 250 دانشگاه برتر جهان، 11 دانشگاه برتر در کانادا قرار دارند. محدوده موسسات آموزش عالی در کانادا ، از دانشگاه­های کوچک با محیط یادگیری صمیمی تا دانشگاه­های بزرگ تحقیقاتی در کلاس جهانی را دربرمی­گیرد.

علاوه بر این، اعضای هیئت علمی دانشگاههای کانادا، یک بینش جهانی را برای دانشجویان به ارمغان می­آورد، چرا که حداقل 40 درصد از آنها دارای یک مدرک بین ­المللی هستند. فارغ­ التحصیلان مراکز آموزشی کانادا به دلیل داشتن تفکر منتقدانه ، تحقیق و همچنین مهارت­های رهبری، در طیف وسیعی از رشته ها به رسمیت شناخته می­شوند.

وضعیت دانشگاهی در کانادا

– دانشگاه­های کانادا دارای کیفیت استثنایی و برگزیده است: 96 دانشگاه دولتی، 15000  رشته و گرایش تحصیلی ارائه می­کنند.

– دانشجویان کانادایی براساس آمارها دارای رتبه برتر در میان کشورهای فرانسوی ­زبان و انگلیسی زبان هستند.

– از آنجایی که متوسط هزینه برای گرفتن یک مدرک کارشناسی 25180 دلار کانادا است، تحصبل دانشگاهی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه می­باشد.

– کانادا 3 شهر از 20 شهر برتر دانشجویی جهان را در اختیار دارد: مونترال، ونکوور و تورنتو.

– کانادا دومین کشور پرمخاطب در پذیرش دانشجویان بین­المللی است.

پیشرو بودن جهانی در تحقیقات و نوآوری

علاقه­ مند به تحقیق و پژوهش هستید؟ کانادا هم همینطور! تحقیقات دانشگاهی در کانادا در یکی از بالاترین رده­ های جهانی انجام می­شود. فرهنگ تحقیقات پیشرفته کانادا در رابطه با تاثیر در زمینه­های پزشکی بالینی، زیست­شناسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری، زمین و علوم زیست محیطی، اقتصاد و کسب و کار، از میانگین کشورهای پیشرفته جهان (G7) فراتر رفته است.

برای عملیاتی کردن موارد بالا، دانشگاه­های کانادا 13 میلیارد دلار در زمینه تحقیق و توسعه (R&D) معادل 40 درصد از کل بودجه تحقیق و توسعه کانادا در سال 2014، سرمایه­ گذاری کرده­اند. بخش زیادی از این بودجه به عنوان مرکز پرورش برای نوآوری در زمینه­ تکنولوژی صفحه نمایش تخت، تخته ­های هوشمند و فیلم­های بلک­بری و آی­مکس هزینه شده است.

برنامه­ های تحقیق و آموزش در کانادا ، فرصت­هایی برای یادگیری در زمینه­ ی فناوری­های پیشرفته و آزمایشگاه­های تحقیقاتی برای دانشجویان فراهم می­کند.

رشته ­هایی با امکانات نامحدود

بیش از 100 دانشگاه دولتی و خصوصی در کانادا، بیش از 15000 رشته و گرایش تحصیلی در همه سطوح و زمینه ­های مطالعاتی ارائه می کنند:

– رشته های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

– دوره آموزشهای حرفه ­ای

– دوره­ های دیپلما

– برنامه­ های کاری کوتاه­ مدت متمرکز

– دوره های  co-op و کارآموزی

مدارک تحصیلی در کانادا شامل مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که همانند معادل آن در ایالات متحده و دیگر کشورهای مشترک المنافع مانند استرالیا و انگلستان می­باشد.

در کانادا میتوانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی آموزش ببینید. انتخاب با شماست. برخی از دانشگاه­ها، رشه های آموزشی را در هر دو زبان رسمی ارائه می­دهند. همچنین آموزش آنلاین یا آموزش از راه دور را نیز می­توانید انتخاب کنید.