اولین گام برای شما، پیش از هرگونه اقدام داشتن تصمیمی راسخ برای تحصیل در خارج از کشور و آمادگی برای حضور در این مسیر است. از آنجایی که بخشی از مسیر شامل دریافت پذیرش و ویزا است و به نوعی هر دو آنها به تصمیم دانشگاه و اداره مهاجرت بستگی دارد، بهتر است همواره پلن B هم در صورت عدم حصول نتیجه در این مسیر داشت.

مراحل اپلای برای تحصیل در کانادا دو مرحله اصلی را شامل می شود:

برای رشته(های) کالج یا دانشگاه اقدام کنید.
برای اجازه تحصیل و ویزا دانشجویی اقدام کنید.

برای اقدام، داشتن مشاور آموزشی ضروری نیست. می توانید وب سایتهای دانشگاهها را مطالعه نمایید و مطابق دستورالعمل های مربوطه اقدام نمایید. در هر یک از مراحل چنانچه نیاز به کمک داشتید، از مشاورین تحصیلی رایابین الملل می توانید یاری بگیرید. تجربه نشان داده است که گاهی با یک تصمیم بجا، هزینه قابل توجهی صرفه جویی میگردد. لذا چنانچه احساس کردید از مراحل ابتدایی نیاز به مشاوره جهت انتخاب رشته و دانشگاه دارید، مشاورین رایا بین الملل تجربه صدها پرونده را با شما به اشتراک میگذارند تا شانس شما برای دریافت پذیرش در رشته و دانشگاهی مناسب و مطابق علائق تان بیشتر گردد.

مهمترین مدارکی که نیاز دارید مدرک زبان متناسب و ترجمه تحصیلات قبلی تان است. این مدارک برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. سایر مدارک نیز شامل انگیزه نامه تحصیلی و رزومه است. برای تهیه انگیزه نامه دقت نمایید که از اینترنت کپی ننمایید زیرا می تواند منجر به رد شدن درخواست پذیرش گردد. برای مشاهده نمونه رزومه های استاندارد در فرمت word می توانید از این لینک استفاده نمایید.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند