آیا به فکر تحصیل در کانادا هستید؟ یا فرستادن فرزندتان برای تحصیل در کانادا؟ درباره سیستم آموزش کانادا – و گزینه های آموزش در دسترس دانشجویان بین المللی اطلاعات کسب کنید.

دولت های استانی و فدارل کانادا مسئول آموزش در کانادا هستند. آنها در تدوین برنامه درسی به استانداردهای دقیق و تضمین کیفیت پایبند هستند. در حقیقت ، کانادا به دلیل کیفیت آموزشی که در همه سطوح ارائه می دهد شناخته شده است.

ارزیابی اعتبار و مدارک تحصیلی قبلی
آیا می خواهید اعتبار یا مدارک تحصیلی خود را به کانادا منتقل کنید؟ قبل از سفر به کانادا ، نحوه ارزیابی اعتبار و مدارک تحصیلی خود را بدانید. بطور معمول هنگامی که برای اخذ پذیرش در دانشگاهها و کالج های کانادا اقدام می نمایید مدرک قبلی شما براساس اطلاعات و پارامترهای هر دانشگاه مورد ارزیابی قرار میگیرد. به ندرت پیش می آید که برخی از دانشگاهها درخواست ارزیابی مدارک توسط سازمانهای مستقل نمایند. از جمله یکی از این موسسات ارزیابی مدارک تحصیلی WES است.

گزینه های آموزش
وقتی تحصیلات در کانادا مطرح می شود ، این امکانات بی پایان است. از مدرسه ابتدایی و متوسطه گرفته تا تبادل دانشجو ، مدارس زبان ، کالج ، دانشگاه ، تحصیلات تکمیلی ، گواهینامه های حرفه ای و آموزش از راه دور – همه این موارد ارائه می گردد. (البته برای آموزش از راه دور “استادی پرمیت” یا همان مجوز تحصیل صادر نمیگردد زیرا که نیاز به حضور فیزیکی نمی باشد) در مورد گزینه ها و شرایط پذیرش هر کدام اطلاعات کسب کنید.

آیا می خواهید یک مطالعه تحصیل در خارج از کشور را تجربه کنید که زندگی شما را تغییر دهد؟ بیایید به کانادا! گزینه های شما برای تحصیل در کانادا بی پایان است ، از مقطع ابتدایی و دبیرستان تا کل دانشگاه ، دانشگاه و تحصیلات تکمیلی. شما همچنین می توانید در کانادا تحصیل کنید تا مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی خود را بهبود ببخشید ، در یک برنامه تبادل یا شرکت در خانه از طریق یکی از برنامه های یادگیری آنلاین و از راه دور ما شرکت کنید.

دبستان و دبیرستان
دوره تحصیل پیش از دانشگاه در اغلب استانها 12 سال است. در استان کبک کمی سیستم آموزشی متفاوت است. برای آماده سازی فرزند خود برای دانشگاه یا ارائه یک تجربه بین المللی دبیرستان به آنها ، می توانید کانادا را به عنوان یک مقصد تحصیلی در نظر بگیرید. گزینه های دبیرستان اغلب بصورت روزانه و دولتی هستند. در میان مدارس خصوصی روزانه و شبانه نیز وجود دارند. محل اقامت دانش آموزان چنانچه مدارس شبانه روزی را انتخاب ننمایند می تواند با یکی از اقوام و یا هوم استی (Home Stay) باشد.

مدارس زبان
هنگام بازدید یا کار در کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کنید یا مهارتهای زبانی خود را ارتقا دهید تا بتوانید وارد کالج یا دانشگاه کانادایی شوید. آموزشگاه های زبان کانادا برنامه هایی با کیفیت بالا و متمرکز ارائه می دهند. امکان ثبت نام در کلاسهای زبان کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) با ویزای توریستی هم وجود دارد. همچنین امکان ثبت نام در دوره های زبان وجود داشته که پس از پایان دوره میتوانید به تحصیل در رشته تحصیلی مورد علاقه تان بپردازید

دانشکده ها و مدارس حرفه ای
برای یادگیری عملی و متمرکز در حرفه ، دانشکده ها و مدارس حرفه ای کانادا شما را در مسیر موفقیت قرار می دهند. رشته های کالج متنوع و دارای طول مدت یک تا سه سال هستند که در پایان دوره، مدرک دیپلما صادر میگردد. انتخاب دوره در کالج مهم است. همچنین در انتخاب کالج دقت نمایید. برخی از دوره های کالج برای دریافت اجازه کار پس از تحصیل (Post Graduate Work Permit) حائز شرایط نیستند.

دانشگاه ها
کانادا برخی از دانشگاه های برتر جهان را دارد و یک کشور پیشرو در تحقیقات است. تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در چند صد رشته متنوع ممکن است. بطور معمول نمره زبان مورد نیاز آیتلس آکادمیک 6.5 است. دوره کارشناسی معمولا 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 4 سال است.

مسیرهای کالج و دانشگاه
برای رفتن به کالج یا دانشگاه کانادا چه چیزی لازم دارید؟ بگذارید راه ها را به شما نشان دهیم. شما می توانید کالج یا دانشگاه را درست بعد از دوره متوسطه شروع کنید – و میتوانید ابتدا در کالج و سپس در دانشگاه ادامه دهید.