چگونه در تحصیل در کانادا موفق شوید؟
کانادایی ها برای آموزش عالی ارزش قائل هستند و آن را راهی برای ایجاد شغل ، موفقیت در محیط کار ، کسب درآمد و لذت بردن از کیفیت خوب زندگی می دانند. در این بخش مروری بر مواردی که باید برای موفقیت در مدرسه در کانادا به شما کمک کنند ، دارد.

اخلاق و رفتار در مدرسه
کلیه کالج ها و دانشگاه های کانادا دارای کد اخلاقی برای راهنمایی اساتید ، کارمندان و دانشجویان است.

مهم است که خود را با خط مشی هایی که در محیط آموزشی اعمال می شود آشنا کنید. دستورالعمل اخلاق در دانشگاه شامل مجموعه ای از نکات است که هدف از آن ، حفظ امنیت همه است و زندگی دانشگاهی شما را در بر می گیرد از جمله: بدگویی یا زورگویی، رفتاری مخرب یا خطرناک، آسیب به مواد کتابخانه یا دارایی دانشگاه.

اگر از موضوعی در رابطه با زندگی دانشجویی و رفتار خود مطمئن نیستید ، با سؤال از سایر دانشجویان یا دفتر اینترنشنال دانشگاه به پاسخی مناسب دست می یابید.

کار در گروه ها
حتی در دوره دبیرستان ، معلمان کانادایی فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم می کنند که به عنوان گروه برای تکمیل یک پروژه کار کنند. این یک روش عالی برای پرورش روحیه کارتیمی و یادگیری نحوه کار با دیگران است.

در سطح پس از دوره متوسطه ، اساتید از شما می خواهند بخشی از یک گروه باشید و به منظور ارائه کار با کیفیت ، به موقع و فعالانه با آن گروه همکاری کنید.

در یک کار گروهی ، شما این شانس را دارید که رهبر و  یا رهرو (عضو) باشید. مهم است که همه اعضا حق اظهار نظر داشته باشند و به یک اندازه در پروژه شرکت کنند. اگر قبلاً در یک پروژه گروهی آکادمیک کار نکرده اید ، ممکن است از استاد خود ، کتابخانه یا سایر دانشجویان باتجربه برای مشاوره راهنمایی بخواهید. در واقع عضویت در کارهای گروهی در دانشگاه یک تمرین برای حضور موثر در محیط کار در آینده خواهد بود.

نوشتن مقاله
در دانشگاه شما در بعضی مواقع از شما می خواهند مقاله ای را برای تحقق الزامات درس خود بنویسید. نوشتن مقاله به این معنی است که شما باید تحقیق کنید ، استدلالها یا ایده های خود را سازماندهی کرده و داده ها و همچنین دیدگاه خود را به روشی روشن ارائه دهید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، به ویژه اگر انگلیسی یا فرانسه زبان مادری شما نباشد ، تحصیلات شما در کانادا مهارت نوشتن مقاله های عالی را به شما می دهد.

نکاتی برای نوشتن مقاله
در منابع آنلاین تحقیق کنید ، از جمله منابع دانشگاه (کتابخانه) یا منابع آنلاین که به شما کمک می کنند تحقیقات علمی دقیق را انجام دهید و مقاله خوبی تهیه کنید.
برای مشاوره یا پشتیبانی از مشاوران مرکزآموزشی خود کمک بخواهید.
برای بحث در مورد مقاله با استاد خود در ساعات اداری ملاقات کنید. حتماً با سؤالهای واضح و مختصر به نتیجه رسیده و پاسخهای لازم را خواهید گرفت.

پرزنتیشن درکلاس
مانند کار گروهی ، انجام سخنرانیها بخش مهمی از آموزش پس از دوره متوسطه در کانادا است. طبیعی است که اولین باری که در مقابل یک گروه حضور دارید کمی دچار استرس میشوید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، ممکن است نگرانی در مورد ارائه سخنرانی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید اگر این زبان مادری شما نباشد. تا می توانید تمرین کنید و نگرانیها را از خود دور کنید. بدانید که سایر افراد حاضر در کلاس بعنوان مخاطب پرزنتیشن مثل شما دانشجو هستند.

نکاتی برای پرزنتیشن
برای تهیه یک پرزنتیشن خوب وقت بگذارید. اطمینان حاصل کنید که هر اسلاید روشن و مختصر است. یادداشت های گفتاری خود را آماده کنید.
پرزنتیشن خود را بدانید. اگر از قبل خوب آماده شوید ، با اطلاعاتی که می خواهید ارائه دهید را مرور کنید.
تمرین ، تمرین ، تمرین. خودتان تمرین کنید ، با یک آینه و حتی در مقابل دوستان. همچنین ممکن است بخواهید از ارائه خود فیلمبرداری کنید ، بنابراین می توانید عملکرد خود را تماشا کنید تا ببینید چگونه می توانید پیشرفت کنید.
پیش بینی سوالات. بیشتر سخنرانیها با سؤالات کلاس پایان می یابد. از قبل لیستی را به همراه پاسخ های خود تهیه کنید تا بتوانید با اطمینان پاسخ دهید.
آرام صحبت کنید. یک بطری آب را با خود بیاورید تا ضمن ارائه اگر نیاز داشتید بنوشید.
کارت های یادداشت پرزنتیشن را تهیه کنید. سعی نکنید ارائه کامل خود را به خاطر بسپارید. کلمات کلیدی یا نقاط مهم را به عنوان یادآوری های کوچک در مورد نکات اصلی ارائه ، روی کارت های خود بنویسید.
از بازخورد استاد یا همکلاسی های خود برای بهبود در ارائه بعدی استفاده کنید.

تقلب یا کپی از منابع بدون ذکر منبع
سرقت ادبی زمانی اتفاق می افتد که شخص کار دیگری را به عنوان خود ارائه می دهد. این اتفاق در دانشکده ها و دانشگاه ها اتفاق می افتد ، بنابراین مهم است که از دانشجویی که سرقت ادبی می کند ، آگاهی داشته باشیم و اینکه می تواند چه باشد.
مجازات سرقت ادبی شامل موارد زیر است:

نمره پایین تر در مقاله یا ارائه
صفر در نمره نهایی درس
یادداشتی درباره تخلف در متن های شما
تعلیق از دانشگاه
اخراج از کالج
مدارس بعد از دبیرستان در کانادا سرقت ادبی را جرم جدی تلقی می کند ، بنابراین مطمئن باشید که قوانین در موسسه خود را می فهمید. دانشکده یا دانشگاه شما احتمالاً دوره کوتاهی یا توصیه ای در مورد نحوه استناد به منابع و جلوگیری از سرقت ادبی ارائه می دهد. اگر سؤالی دارید با مشاور در دانشگاه خود صحبت نمایید..

از طریق منابع مختلف در دانشگاه از جمله مشاورین و انجمن ها  می توانید به پشتیبانی و مشاوره در مورد:

بهبود عملکرد شما در تحصیل
پیدا کردن یک معلم برای کمک به شما در مورد مواد درسی
همکاری با یک گروه روی یک پروژه
پرداختن به مشکلات شخصی
مقابله با شوک فرهنگی ، دلهره بودن یا نگرانی های بهداشت روانی دست یابید.
انجمن بین المللی دانشجویان می تواند شما را با سایر دانشجویان بین المللی ارتباط برقرار کند. این یک روش عالی برای ساختن یک سیستم پشتیبانی و دریافت مشاوره از کسی است که شما را درک می کند.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]