مشاغل دانشجویی در کانادا

دانشجویان بین المللی بطور معمول چنانچه کاندیشنی در استادی پرمیت آنها وجود نداشته باشد، میتوانند 20 ساعت در هفته کار کنند. همچنین در زمانهایی که دانشگاه تعطیل است (Scheduled Break) بصورت تمام وقت مشغول به کار باشند.

همسر دانشجویانی که دارای ویزای دانشجویی در کانادا هستند، امکان دریافت ویزای کار برای اشتغال تمام وقت را دارند. برای آگاهی از حداقل حقوق دریافتی بر ساعت در استان های مختلف کانادا، از این لینک استفاده نمایید.

در حالی که تحصیلات خود را تمام می کنید در کانادا روش های زیادی برای کار وجود دارد که از جمله آنها:

On-campus work
Off-campus work
Co-op placements
Internships هستند.

 

 کار پس از تحصیل در کانادا

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (Post Graduation Work Permit) :

این برنامه دولت کانادا به دانش آموزانی که از مراکز تحصیلی مورد تایید فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا تجربه کاری ارزشمندی را در کانادا کسب کنند. اجازه کار پس از فارغ التحصیلی موقت است و بستگی به طول دوره تحصیل تان دارد.

تجربه کاری کانادایی که از طریق مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی به دست می آورید می تواند به شما در دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق Express Entry کمک کند. میتوانید امتیاز خود را برای روش اکسپرس انتری از این لینک محاسبه نمایید.بعد از فارغ التحصیلی در مورد اقامت در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید همچنان که برای اجازه کار خود درخواست می دهید.

 

کاریابی در کانادا

برای یافتن یک شغل مناسب در هنگام دانشجویی و یا پس از اتمام تحصیل، ابتدا می بایست یک رزومه مناسب تهیه نمود. کارشناسان رایا بین الملل می توانند شما را در زمینه یاری کنند. بدست آوردن یک شغل خوب با درآمد بالا همواره یکی از دغدغه های کارجویان است و این بستگی به مجموعه ای از عوامل از جمله تخصص های کاربردی و تجربه فرد، نحوه تعامل در یک تیم، کیفیت رزومه و کاور لتر، نحوه ارائه در جلسه مصاحبه و میزان تسلط شما بر زبان دارد.

وب سایت های کاریابی متعددی در کانادا وجود دارد که می توانید در آنها جستجو نمایید. یکی از وب سایت های پرمخاطب Indeed است. منبع معتبر دیگر Job Bank است. دولت کانادا ابزاری آنلاین به نام “بانک کار” دارد که دارای بیش از 100،000 شغل در سراسر کانادا است. رده های شغلی شامل دانشجویان ، نیمه وقت ، مدیریت و خرده فروشی است.

هنگام تنظیم یک اکانت ، Job Bank جزئیاتی را در مورد موقعیت هایی که متناسب با نمایه شما هستند ارائه می دهد. همچنین می تواند در مورد لیست های جدید شغلی مطابق با شرایط شما برای شما ایمیل ارسال کند.