روش-تجربه-کار

گزینه های تحصیل در کانادا

گزینه های تحصیل در کانادا متنوع اند. بیش از 100 دانشگاه دولتی و خصوصی در کانادا، بیش از 15000 رشته و گرایش تحصیلی در همه سطوح و زمینه ­های مطالعاتی ارائه می کنند:

– رشته های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

– دوره آموزشهای حرفه ­ای

– دوره­ های دیپلما

– برنامه­ های کاری کوتاه­ مدت متمرکز

– دوره های  co-op و کارآموزی

مدارک تحصیلی در کانادا شامل مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که همانند معادل آن در ایالات متحده و دیگر کشورهای مشترک المنافع مانند استرالیا و انگلستان می­باشد.

در کانادا میتوانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی آموزش ببینید. انتخاب با شماست. برخی از دانشگاه­ها، رشه های آموزشی را در هر دو زبان رسمی ارائه می­دهند. همچنین آموزش آنلاین یا آموزش از راه دور را نیز می­توانید انتخاب کنید.

نکته مهم در سیستم آموزشی کانادا، زنده بودن سیستم است. به این مفهوم که رشته های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های کانادا تغییر میکنند. این تغییر متناسب با نیاز جامعه و صنعت است. بروزرسانی رشته ها در کانادا می تواند شامل تعییرات در سیلابس ها و یا ایجاد یک رشته جدید و یا حذف رشته تحصیلی باشد.

موتور جستجوی رشته های دانشگاهها و کالج های کانادا 

نکات مهم در انتخاب رشته در کانادا

– چنانچه برای تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس ودکترا) به کانادا می آیید، طبیعتا شانس دریافت پذیرش و ویزا در رشته ای مرتبط با مقطع کارشناسی تان بالاتر است.

– جهت انتخاب رشته در مقطع لیسانس و دوره های کالج، علاوه بر علاقه به پارامترهای دیگر هم توجه کنید. مثلا بازار کار پس از تحصیل را بررسی نمایید.

– برای بررسی بازار کار در کانادا نیاز دارید بدانید که پس از فارغ التحصیلی چه عنوان های شغلی را میتوانید عهده دار شوید. سپس در بانک آگهی های مشاغل نظیر Indeed جستجو نمایید تا ببنید چقدر برای مشاغل مرتبط با رشته تان در حال حاضر تقاضا وجود دارد.

– سپس چشم انداز نیاز به فارغ التحصیلان رشته مورد نظرتان را بررسی نمایید. این اطلاعات را میتوانید از سایت رسمی استان ها یا دولت فدرال کانادا بدست آورید. همچنین می توانید از مشاورین رایا بین الملل در این زمینه اطلاعات کسب نمایید.

برای دریافت مشاوره اختصاصی از طریق فرم ارزیابی و رزرو وقت مشاوره با ما ارتباط بگیرید.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند