کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرپذیر در دنیاست. این کشور پیشرفته توانسته است با در پیش گرفتن سیاست‌های مختلف توجه بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر را به خود جلب کند. امروزه بسیاری از افراد علاقمندند که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا به دست آوردن یک فرصت شغلی ایده‌آل به کانادا مهاجرت کنند. سیستم آموزشی پیشرفته، مدارس دولتی رایگان، احترام به عقاید و مذاهب گوناگون، اقتصاد موفق، آزادی بیان و… تنها بخشی از دلایلی هستند که باعث شده است سالانه هزاران نفر درخواست خود را برای دریافت ویزای کانادا ثبت کنند.

راهنمای دریافت ویزای کانادا
به عنوان مثال فقط در سال 2018 بیش از سیصد هزار نفر برای مهاجرت به این کشور درخواست ویزا کرده‌اند. شرایط دریافت ویزای کانادا با توجه به هدف شما از سفر به این کشور می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط اخذ انواع ویزای تحصیلی، توریستی و کاری به این کشور بیشتر آشنا کنیم و به بررسی مراحل دریافت ویزای کانادا بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

شرایط دریافت ویزای کانادا برای گردشگران

شما با اخذ ویزای توریستی می‌توانید برای مدت زمان معینی در خاک این کشور اقامت داشته باشید. ویزای توریستی کانادا را می‌توان به دو دسته ویزای توریستی یک بار ورود یا سینگل و ویزای توریستی مولتی یا بلندمدت تقسیم‌بندی کرد. در ابتدا بهتر است بدانید که این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند با هدف گردش، بازدید از دوستان و یا اعضای خانواده‌شان به کانادا سفر کنند؛ بنابراین شما از طریق ویزای توریستی کانادا اجازه تحصیل بلند مدت یا کار در این کشور را نخواهید داشت.

شرایط دریافت ویزای کاناداشرایط دریافت ویزای کانادا

ویزای توریستی یک بار ورود همان‌طور که از نامش پیداست به شما اجازه یک بار ورود به خاک کشور کانادا را می‌دهد؛ بنابراین اگر از کانادا خارج شوید باید برای بازگشت مجدد به این کشور دوباره درخواست ویزا بدهید. در صورتی که شما با دریافت ویزای مولتی می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی درباره تعداد دفعات ورود و خروج به این کشور وارد کانادا شوید و حداکثر به مدت شش ماه اقامت داشته باشید. پس از پایان شش ماه اقامت در کانادا شما موظف هستید که از این کشور خارج شده و در صورت تمایل دوباره به کانادا بازگردید. همچنین به خاطر داشته باشید که این نوع ویزا تا یک ماه قبل از پایان تاریخ گذرنامه شما اعتبار دارد؛ بنابراین شما باید حداکثر یک ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت خود، خاک این کشور را ترک کنید. سفارت کانادا در اطلاعیه‌های متعددی شرایط دریافت ویزای کانادا برای علاقمندان به اخذ ویزای توریستی را اعلام کرده است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:
⦁ متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید پاسپورت معتبر داشته باشند.
⦁ ارائه مدارکی برای ثابت کردن توانایی مالی جهت اقامت کوتاه‌مدت در این کشور
⦁ ارائه تعهداتی مانند خروج از کانادا در موعد مقرر، پیروی از قوانین این کشور و …
⦁ نداشتن سوءپیشینه کیفری (البته این مدرک جز مدارک اولیه مورد نیاز نیست ولی بهتر است ارائه شود)

آشنایی با شرایط دریافت ویزای کانادا برای دانش‌آموزان

شرایط دریافت ویزای کانادا برای افرادی که علاقمند به تحصیل در این کشور هستند چندان آسان نیست. با این حال بهتر است بدانید که ویزای تحصیلی کانادا به دو دسته ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود. ویزای دانش‌آموزی برای افراد زیر هجده سالی است که قصد دارند در مدارس کشور کانادا تحصیل کنند و ویزای دانشجویی نیز به افراد بالای هجده سالی که متقاضی تحصیل در کالج‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مراکز عملی معتبر هستند، تعلق می‌گیرد. تمام کودکان پنج تا هجده سال می‌توانند در مدارس کانادا تحصیل کنند؛ اما باید در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل دانش آموزان در مقاطع مختلف بین دوازده تا هجده هزار دلار است که البته این رقم برای متقاضیان تحصیل در مدارس خصوصی کانادا بسیار بیشتر خواهد بود. افراد زیر هجده سال نیازی به داشتن مدرک زبان بین‌المللی ندارند و می‌توانند دوره‌های آموزش زبان را در مدرسه بگذرانند.

شرایط دریافت ویزای کانادا برای دانش‌آموزان

با این حال یکی از شرایط دریافت ویزای کانادا برای علاقمندان به تحصیل در مدارس این کشور، حضور یکی از والدین یا یک سرپرست مقیم در کانادا است؛ بنابراین دانش‌آموزانی که سرپرست قانونی مقیم کشور کانادا را ندارند نمی‌توانند برای دریافت ویزای دانش‌آموزی اقدام کنند. مراحل دریافت ویزای دانش‌آموزی شباهت زیادی به دریافت ویزای دانشجویی دارد. به عنوان مثال شما پس از انتخاب مدرسه مورد نظرتان و دریافت پذیرش از آن‌ باید مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کانادا مانند ترجمه ریز نمرات سه سال آخر و توصیه‌نامه نوشته شده توسط مدیر مدرسه فعلی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی اقدام کنید. همچنین با توجه به این که سفارت کانادا در ایران دایر نیست، برای انگشت‌نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه مانند آذربایجان، ترکیه و… سفر کنید.

شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا | افراد بالای هجده سالی که کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند باید مدرک آیلتس داشته باشند. البته برخی از دانشگاه‌ها این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم می‌کنند که دوره‌های آموزش زبان را در کشور کانادا بگذرانند. با این حال با توجه به هزینه یادگیری زبان در کشور کانادا، ما به شما توصیه می‌کنیم دوره‌های آیلتس را در ایران بگذرانید. حدنصاب نمرات آیلتس و ریز نمرات دوره دبیرستان برای رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ بنابراین شما می‌توانید از طریق رزرو وقت مشاوره سؤالات خود را در رابطه با شرایط دریافت ویزای کانادا و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور با کارشناسان ما مطرح کنید. همچنین امکان ارسال آنلاین فرم ارزیابی تحصیلی در سایت رایا بین‌الملل وجود دارد. شما می‌توانید پاسخ کارشناسان ما را حداکثر چهل و هشت ساعت پس از پر کردن این فرم، از طریق ایمیل شخصی خود پیگیری کنید.

شرایط دریافت ویزای کانادا برای دانشجویان کارشناسیشرایط دریافت ویزای کانادا برای دانشجویان کارشناسی

با این حال بهتر است بدانید که شما پس از پایان دوره دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم می‌توانید تحصیلات خود را در کالج‌ها یا دانشگاه‌های کشور کانادا ادامه دهید. دوره‌های تحصیل در مقطع کارشناسی سه یا چهار ساله هستند البته در برخی موارد علاقمندان به تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود باید برخی دروس پیش‌نیاز را قبل از ورود به دانشگاه بگذرانند. همچنین دانشگاه‌های برخی از استان‌های این کشور، مدرک زبان فرانسوی را به جای مدرک زبان انگلیسی تائید می‌کنند. ترم اول تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا از شهریورماه آغاز و تا دی‌ماه (سپتامبر تا دسامبر) ادامه دارد و ترم دوم نیز از اواسط دی تا اردیبهشت‌ (ژانویه تا آپریل) برگزار می‌شود. افراد متقاضی برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد نیز باید بین یک تا دو سال زمان را برای اتمام تحصیلات خود در نظر بگیرند. همچنین دوره‌های ارشد در دانشگاه‌های کانادا شامل دو دسته رشته‌های تحقیقاتی و واحدی هستند؛ البته رشته‌های خاصی نیز وجود دارند که جز هر دو دسته قرار می‌گیرند.

استادی پرمیت 

شرایط دریافت ویزای کانادا برای دانشجویان ارشدشرایط دریافت ویزای کانادا برای دانشجویان ارشد

مراحل دریافت ویزای کانادا

تا اینجا با برخی از شرایط دریافت ویزای کانادا آشنا شدید به همین دلیل ما در این بخش به بررسی مراحلی که افراد متقاضی دریافت ویزا باید آن‌ها را طی کنند، خواهیم پرداخت. شما می‌توانید به دو روش ثبت‌نام اینترنتی و مراجعه حضوری بصورت کاغذی به دفتر وک، برای دریافت ویزا درخواست بدهید. برای ثبت‌نام اینترنتی باید وارد سایت رسمی دولت کانادا شوید و یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد کنید. در هنگام ورود به سایت گزینه‌ای به نام Sign in with GCKey  را مشاهده خواهید کرد که شما را به صفحه ثبت‌نام هدایت می‌کند. پس از اتمام مراحل ثبت‌نام و وارد کردن اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل شخصی و انتخاب زبان مورد نظرتان، گزینه  apply to come to Canada را انتخاب کنید. در این مرحله علاوه بر پر کردن یک فرم شامل اطلاعات فردی، نوع ویزای درخواستی و مدت زمان اقامتتان در کشور کانادا مشخص خواهد شد که آیا شما شرایط دریافت ویزای مورد نظرتان را دارید یا خیر.
در مرحله بعد باید تمام مدارک مورد نیاز را آپلود کنید و هزینه بررسی درخواست ویزا و انگشت‌نگاری را بپردازید. این هزینه با توجه به نوع ویزای درخواستی شما متغیر است. پس از ثبت نهایی درخواست ویزا، اطلاعات شما توسط افسر مهاجرت بررسی می‌شود؛ سپس نامه‌ای برای انجام انگشت‌نگاری دریافت خواهید کرد. پس از دریافت این نامه سی روز زمان دارید که به یکی از دفاتر وک مراجعه کرده و اقدامات لازم برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود را انجام دهید. در روش حضوری نیز شما باید تمام مدارک مورد نیاز را به یکی از وک‌های دفاتر VFS  در کشورهای همسایه تحویل دهید و منتظر ایمیل تائید مدارکتان برای انجام مراحل بعدی باشید.

شرایط دریافت ویزای کانادا برای گردشگرانشرایط دریافت ویزای کانادا برای گردشگران

پیگیری جواب ویزا

بسیاری از افرادی که دارای شرایط دریافت ویزای کانادا هستند؛ این سؤال را مطرح می‌کنند که چگونه می‌توانند درخواست ویزای خود را پیگیری کنند و در جریان انجام مراحل آن قرار بگیرند؟ زمانی که شما به صورت آنلاین برای اخذ ویزای کانادا درخواست خود را ثبت می‌کنید، می‌توانید به راحتی از طریق وارد شدن به حساب کاربری خود در سایت رسمی دولت کانادا درخواست خود را پیگیری کنید و در جریان انجام مراحل آن قرار بگیرید. به همین دلیل است که ما ثبت‌نام اینترنتی را به متقاضیان دریافت ویزای کشور کانادا پیشنهاد می‌کنیم. همچنین چنانچه پروسسنگ تایم بررسی ویزا طولانی‌تر از معمول گردد، امکان پیگیری از طریق مکاتبه با اداره مهاجرت کانادا وجود دارد.

برای کسب اطلاع از ویزاهای کانادا، وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در دسترس شماست.

پذیرش تحصیلی به کانادا

مشاوره پذیرش تحصیلی کانادا

از مشاوران ما برای پذیرش تحصیلی کمک بگیرید.

رزرو وقت مشاوره

مهاجرت شغلی در کانادا

مشاوره مسیر موفقیت شغلی در کانادا

از مشاوران ما برای مسیر موفقیت شغلی کمک بگیرید.

رزرو وقت مشاوره

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 1 میانگین: 5]

پاسخ به دیدگاه

یک × 2 =