بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی

آیا شما دانشجوی بین المللی هستید که در جستجوی بورسیه تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل در کانادا است؟ کانادا برنامه های متفاوتی برای بورسیه تحصیلی دارد. در اینجا راهنما و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و همچنین وب سایتهای ارائه دهنده این بورسیه ها برای دانشجویان و دانشمندان بین المللی در کانادا ، و برای کانادایی ها برای مطالعه و تحقیق در خارج از کشور را پیدا خواهید کرد. این موارد توسط دولت کانادا ، دولت های خارجی ، سازمان های غیر دولتی و سازمان های بین المللی ارائه می شود. برای راهنمایی بیشتر می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات همین صفحه با مشاوران ما مطرح نمایید.

بورسیه تحصیلی در کانادا

پنج نکته اساسی برای دانشجویان در مورد بورس های تحصیلی

– کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین  مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. شهریه کمتری نسبت به ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا دارد.

– با توجه به کیفیت بالای مدارک معتبر کانادا ، این هزینه مناسب استثنایی است ودر واقع به نوعی سرمایه گذاری است.

– بورس های تحصیلی و فاند برای دانشجویان بین المللی (به ویژه دانشجویان دارای رتبه برتر دانشگاهی) در دسترس است. اکثر این موارد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است ، اما برخی بورس های تحصیلی در مقطع متوسطه و کارشناسی نیز به ویژه از طریق موسسات انفرادی در دسترس هستند.

– در برخی کشورهای  مبدا، بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که آنرا می توانند در کشور خودشان جستجو نمایند.

– دانشجویان بین المللی باید زودتر درخواست کنند تا اطمینان حاصل کنند که پیش از ددلاین ها اقدام نموده اند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

انواع بورسیه های تحصیلی کانادا

برای استفاده از بورسیه های تحصیل کانادا دانشجویان باید با انواع این کمک های تحصیلی آشنا باشند که بر اساس شرایط تحصیلی متقاضی متفاوت بوده و توسط دولت یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ارائه می گردند.
1- Scholarships (اسکولارشیپ): برای دریافت این بورسیه تحصیلی در کانادا دانشجو باید دارای صلاحیت علمی ، معدال بالا، مقاله و در بعضی موارد نمره زبان بالا می باشد.
2- grants ، bursaries : این نوع بورس تحصیلی در مواقعی که دانشجو نیاز به کمک مالی داشته باشد برای آنها بدون درنظر گرفتن صلاحیت های علمی پرداخت می شود که کمتر شامل دانشجویان خارجی می شود.
3- Loans (وام): وام های دانشجویی برای دانشجویان خارجی مثل دانشجویان و شهروندان کانادایی با نرخ سود و بازپرداخت یکسان اختصاص داده می شود.

 

ویدیوی معرفی انواع بورسیه تحصیلی کانادا Scholarships

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، باید جهت بررسی توسط رایابین الملل ابتدا رزومه تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید. در رزومه ارسالی توسط شما، باید به دوره‌هایی گذرانده اید و معدل هر دوره و همچنین مقالاتی که تاکنون داشته اید و همچنین نمره زبان انگلیسی خود اشاره نماید.

مدارک لازم :

مدارکی که برای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا باید ارائه گردد تا بتوان بورسیه را از دانشگاه مورد نظر دریافت کرد در لیست زیر قابل مشاهده است.
1- تصویر مدارک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
2- تصویر ریز نمرات به همراه با ترجمه رسمی
3-عکس پرسنلی
4- آدرس و کدپستی محل زندگی دانشجو
5-انگیزه نامه یا SOP
6-توصیه نامه
7-مدرک زبان (که با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است)
8-ارائه مقالات بین المللی و پروپوزال های دانشجو

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند، کانادا برای آن ها برنامه و گزینه های تأمین مالی متفاوتی دارد.
به ویژه دانشجویان بین المللی دارای جایگاه عالی آکادمیک یا در بعضی موارد دانشجویان واجد شرایط از مناطق خاص یا کشورهایی که بورس های تحصیلی یا کمک های مالی دیگری برای آنها در نظر گرفته شده است.
اولین مکان برای جستجوی اطلاعات صفحه بورسیه های بین المللی دولت کانادا است. این منبع آنلاین به دانشجویان و نمایندگان امکان می دهد تا براساس کشور مبدا خود بورسیه های موجود را جستجو کنند.
به طور گسترده ای استان ها و قلمروهای کانادا برنامه های بورس و اعطای جایزه خود را برای دانشجویان بین المللی را توسعه می دهند ولی باید درنظر گرفت تعداد و میزان این بورسیه ها محدود بوده و اغلب در دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه میگردند.

بورسیه های تحصیلی کشور مبدا دانشجو

دانشجویان بین المللی با مراجعه به سازمانهای دولتی و علمی در کشور خود ممکن است حائر شرایط دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی از کشور محل اقامت خود باشند.

ویدیوی معرفی راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

اسکولارشیپ مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا

احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع کارشناسی بسیار ضعیف است. اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد کانادا ممکن است ولی اغلب برای دوره‌های تحقیق محور امکان دریافت بورس وجود دارد. در مقطع دکتری در رشته‌های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان نیز امکان اخذ بورسیه وجود دارد.
بورسیه های تحصیلات تکمیلی
فاندهای قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی دارای جایگاه عالی آکادمیک در مقطع تحصیلات تکمیلی کانادا (به عنوان مثال ، کارشناسی ارشد ، دکترا ،فوق دکتری) وجود دارد.
این بورسیه ها ممکن است به شکل زیر باشد:
-دستیار آموزشی / کارشناسی ارشد
-بودجه تحقیقاتی
-بورسیه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه
-بورس های تحصیلی خارجی (یعنی بورسیه هایی که توسط شخص ثالث ارائه می شود)
-جوایز علمی (جوایز مبتنی بر نیاز مالی که برای تکمیل منابع دیگر بودجه دانشجویی در نظر گرفته شده است).
ارزش بورسه ها از نظر دانشگاهی و همچنین موسسه متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر ، با همکاران ما در تماس باشید.

انواع بورس تحصیلی کانادا

فرصت های فاند تحصیلی داخلی و بین المللی در کانادا

فرصت های بورسیه تحصیلی داخلی و بین المللی برای دانشجویان مقیم کانادا و محققان کانادایی برای مطالعه و انجام تحقیقات در خارج از کشور وجود دارد. برای یافتن بورسیه های تحصیلی ، جوایز تحصیلی یا فرصت های تأمین اعتبار توسط ادارات دولتی فدرال کانادا ، از پایگاه داده وب سایت رسمی دولت کانادا جستجو نمایید
بطور کلی کمک های مالی ذیل برای دانشجویان کانادایی وجود دارد:
محققان دانشجویی یا دکتری: بورسیه های تحصیلی و تحقیقاتی به کانادایی هایی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند ارائه می شود
عضو هیئت علمی یا محققان: جوایز هیئت علمی برای انجام تحقیقات در خارج از کشور
موسسات دانشگاهی: دانشجویان را دعوت کرده و یک مدرک تحصیلی پس از مدرک خارج از کشور برگزار کنید. یک دوره OAS را توسعه دهید
متخصصان: تحقیق و توسعه شغلی

 

همچنین برای دریافت مشاوره اختصاصی از طریق فرم ارزیابی و رزرو وقت مشاوره با ما ارتباط بگیرید.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

در این بخش مقالات و اخبار مفید برای علاقه مندان به تحصیل و زندگی در کانادا فراهم گردیده است.

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 1 میانگین: 5]

دیدگاه ( ۲ )

  • مهران

    من فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک هستم، ایلتس ۷ هم دارم، چطوری میتونم برای دریافت بورسیه کانادا اقدام کنم؟

  • مدیر مدیر

    نمره آیتلس شما مناسب است. در مورد بورسیه در مقطع ارشد، اگر چه به ندرت امکان دریافت آن است، می بایست شرایط دیگر از جمله معدل و نمرات تان هم درنظر گرفته شود. همچنین پورتفولیو در زمینه رشته تحصیلی تان حائز اهمیت است.
    برای دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

پاسخ به دیدگاه

نه − 1 =