بورسیه تحصیلی کانادا و شرایط تحصیل رایگان در کانادا

در این صفحه می‌خواهیم برای شما شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و امکان تحصیل رایگان در کانادا در سال ۲۰۲۱ را به صورت کامل توضیح دهیم، اگر شما هم تمایل به تحصیل در کانادا و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را دارید با ما همراه شوید.

شرایط فوق العاده کانادا از جمله منابع بی‌نظیر آب، هوای پاک، دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی با کیفیت، مدارک دانشگاهی معتبر، کار در کنار تحصیل و امکان دریافت ویزای دائم کانادا و مزایای بسیار دیگر باعث شده است که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان به دنبال ادامه تحصیل در کانادا باشند. اما از سوی دیگر هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا باعث شده است بسیاری از علاقمندان به تحصیل در این کشور توانایی تامین هزینه‌های آن را نداشته باشند از این تصمیم خود منصرف شوند. در چنین شرایطی دریافت بورسیه تحصیلی کانادا بهترین راهکار برای رسیدن به اهدافتان خواهد بود. البته باید بطور واقع‌بینانه پذیرفت که فرصت‌های بورسیه محدود بوده و سوابق تحصیلی فرد در آن بسیار مؤثر است.

آیا شما هم دانشجوی بین المللی هستید که در جستجوی بورسیه تحصیلی کانادا  و امکان حضور در دانشگاههای این کشور به صورت رایگان، برای ادامه تحصیل در کانادا هستید؟ کانادا برنامه‌های متفاوتی برای بورسیه تحصیلی دارد. در اینجا راهنما و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و همچنین وب سایت‌های ارائه دهنده این بورسیه‌ها برای دانشجویان و دانشمندان بین المللی در کانادا، و برای کانادایی‌ها برای مطالعه و تحقیق در خارج از کشور را پیدا خواهید کرد. این موارد توسط دولت کانادا، دولت‌های خارجی، سازمان‌های غیر دولتی و سازمان‌های بین المللی ارائه می‌شود.

فهرست مطالب:
پنج نکته اساسی برای دانشجویان در مورد بورسیه‌های تحصیلی
انواع بورسیه‌های تحصیلی کانادا
شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا
بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
بورسیه‌های تحصیلی کشور مبدا دانشجو
اسکولارشیپ مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا
فرصت‌های فاند‌های تحصیلی در کانادا
بورسیه خودکار
نمره زبان برای دریافت بورسیه
شانس گرفتن بورسیه کانادا چقدر است؟

بورسیه تحصیلی در کانادا

دریافت بورسیه مقاطع مختلف در کانادا

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی کانادا بسیار دشوار است و در بیشتر اوقات دانشجویان بین‌المللی که در کالج مشغول به تحصیل در این کشور هستند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی دارند.

دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کانادا نیاز به داشتن شراط علمی قوی، مقالات و پژوهش‌های بین المللی، نمره زبان بالا، سن مناسب و داشتن توصیه نامه از اساتید برجسته دانشگاه است. این بورسیه‌ها به صورت علمی، تحقیقاتی است و دانشگاه مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیل در ازای فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دانشجو در طول تحصیل، به دانشجو پرداخت می‌کنند.

اما تعداد بیستری بورسیه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا ارائه می‌شود که تحصیل در این کشور را برای دانشجویان بین‌المللی مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند.

پنج نکته اساسی برای دانشجویان در مورد بورسیه های تحصیلی کانادا

– کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین  مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. شهریه کمتری نسبت به ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا دارد.

– با توجه به کیفیت بالای مدارک معتبر کانادا ، این هزینه مناسب استثنایی است ودر واقع به نوعی سرمایه گذاری است.

– بورسیه های تحصیلی و فاند برای دانشجویان بین المللی (به ویژه دانشجویان دارای رتبه برتر دانشگاهی) در کانادا قابل دسترس است. اکثر این موارد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است ، اما برخی بورس های تحصیلی در مقطع متوسطه و کارشناسی نیز به ویژه از طریق موسسات انفرادی در دسترس هستند.

– در برخی کشورهای  مبدا، بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که آنرا می توانند در کشور خودشان جستجو نمایند.

– دانشجویان بین المللی باید زودتر درخواست کنند تا اطمینان حاصل کنند که پیش از ددلاین های اعلام شده برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا اقدام نموده اند.

انواع بورسیه های تحصیلی کانادا

برای استفاده از بورسیه های تحصیل کانادا دانشجویان باید با انواع این کمک های تحصیلی آشنا باشند که بر اساس شرایط تحصیلی متقاضی متفاوت بوده و توسط دولت یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ارائه می گردند.
1- Scholarships (اسکولارشیپ): برای دریافت این بورسیه تحصیلی در کانادا دانشجو باید دارای صلاحیت علمی ، معدال بالا، مقاله و در بعضی موارد نمره زبان بالا می باشد.
2- grants ، bursaries : این نوع بورس تحصیلی در مواقعی که دانشجو نیاز به کمک مالی داشته باشد برای آنها بدون درنظر گرفتن صلاحیت های علمی پرداخت می شود که این نوع بورسیه در کانادا کمتر شامل دانشجویان خارجی می شود.
3- Loans (وام): وام های دانشجویی برای دانشجویان خارجی مثل دانشجویان و شهروندان کانادایی با نرخ سود و بازپرداخت یکسان اختصاص داده می شود.

ویدیوی معرفی انواع بورسیه تحصیلی کانادا Scholarships

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، باید جهت بررسی توسط رایابین الملل ابتدا رزومه تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید. در رزومه ارسالی توسط شما، باید به دوره‌هایی گذرانده اید و معدل هر دوره و همچنین مقالاتی که تاکنون داشته اید و همچنین نمره زبان انگلیسی خود اشاره نماید.

مدارک لازم :

مدارکی که برای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا باید ارائه گردد تا بتوان بورسیه را از دانشگاه مورد نظر دریافت کرد در لیست زیر قابل مشاهده است.
1- تصویر مدارک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
2- تصویر ریز نمرات به همراه با ترجمه رسمی
3-عکس پرسنلی
4- آدرس و کدپستی محل زندگی دانشجو
5-انگیزه نامه یا SOP
6-توصیه نامه
7-مدرک زبان (که با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است)
8-ارائه مقالات بین المللی و پروپوزال های دانشجو

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند، کانادا برای آن ها برنامه و گزینه های تأمین مالی متفاوتی دارد.
به ویژه دانشجویان بین المللی دارای جایگاه عالی آکادمیک یا در بعضی موارد دانشجویان واجد شرایط از مناطق خاص یا کشورهایی که بورسیه های تحصیلی یا کمک های مالی دیگری برای آنها در نظر گرفته شده است.
اولین مکان برای جستجوی اطلاعات صفحه بورسیه های بین المللی دولت کانادا است. این منبع آنلاین به دانشجویان و نمایندگان امکان می دهد تا براساس کشور مبدا خود بورسیه های موجود را جستجو کنند.
به طور گسترده ای استان ها و قلمروهای کانادا برنامه های بورس و اعطای جایزه خود را برای دانشجویان بین المللی را توسعه می دهند ولی باید درنظر گرفت تعداد و میزان این بورسیه ها محدود بوده و اغلب در دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه میگردند.

بورسیه های تحصیلی کشور مبدا دانشجو

دانشجویان بین المللی با مراجعه به سازمانهای دولتی و علمی در کشور خود ممکن است حائر شرایط دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی از کشور محل اقامت خود باشند.

ویدیوی معرفی راهنمای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

اسکولارشیپ مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا

احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع کارشناسی بسیار ضعیف است. اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد کانادا ممکن است ولی اغلب برای دوره‌های تحقیق محور امکان دریافت بورس وجود دارد. در مقطع دکتری در رشته‌های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان نیز امکان اخذ بورسیه وجود دارد.
بورسیه های تحصیلات تکمیلی
فاندهای قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی دارای جایگاه عالی آکادمیک در مقطع تحصیلات تکمیلی کانادا (به عنوان مثال ، کارشناسی ارشد ، دکترا ،فوق دکتری) وجود دارد.
این بورسیه ها ممکن است به شکل زیر باشد:
-دستیار آموزشی / کارشناسی ارشد
-بودجه تحقیقاتی
-بورسیه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه
-بورسیه های تحصیلی خارجی (یعنی بورسیه هایی که توسط شخص ثالث ارائه می شود)
-جوایز علمی (جوایز مبتنی بر نیاز مالی که برای تکمیل منابع دیگر بودجه دانشجویی در نظر گرفته شده است).
ارزش بورسه ها از نظر دانشگاهی و همچنین موسسه متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر ، با همکاران ما در تماس باشید.

انواع بورس تحصیلی کانادا

فرصت های فاند تحصیلی داخلی و بین المللی در کانادا

فرصت های بورسیه تحصیلی داخلی و بین المللی برای دانشجویان مقیم کانادا و محققان کانادایی برای مطالعه و انجام تحقیقات در خارج از کشور وجود دارد. برای یافتن بورسیه های تحصیلی ، جوایز تحصیلی یا فرصت های تأمین اعتبار توسط ادارات دولتی فدرال کانادا ، از پایگاه داده وب سایت رسمی دولت کانادا جستجو نمایید
بطور کلی کمک های مالی ذیل برای دانشجویان کانادایی وجود دارد:
محققان دانشجویی یا دکتری: بورسیه های تحصیلی و تحقیقاتی به کانادایی هایی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند ارائه می شود
عضو هیئت علمی یا محققان: جوایز هیئت علمی برای انجام تحقیقات در خارج از کشور
موسسات دانشگاهی: دانشجویان را دعوت کرده و یک مدرک تحصیلی پس از مدرک خارج از کشور برگزار کنید. یک دوره OAS را توسعه دهید
متخصصان: تحقیق و توسعه شغلی

همچنین برای دریافت مشاوره اختصاصی از طریق فرم ارزیابی و رزرو وقت مشاوره با ما ارتباط بگیرید.

درخواست بورسیه خودکار

برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی در کانادا نیازی به ارسال درخواست مجزا ندارید. همین که برای رشته مورد نظر خود اپلای می‌کنید به صورت خودکار پرونده شما برای فاند‌های تحصیلی هم بررسی می‌شود. معمولا در سایت دانشگاه‌ها به این نکته اشاره شده است که درخواست بورسیه به صورت خودکار ارسال خواهد شد یا خیر.

نمره زبان برای دریافت بورسیه

در رشته‌های غیر مهندسی اکثر دانشگاه‌های کانادا برای اینکه به شما بورسیه بدهند، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالای ۶/۵ در آزمون آیلتس و نمره بالای ۹۰ در آزمون تافل را می‌خواهند. اما در رشته‌های مهندسی بعضی از دانشگاه‌ها با نمره آیلتس پایین‌تر از ۶/۵ هم پرونده شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اگر نمره زبان مناسبی ندارید می‌توانید با اساتید دانشگاه مکاتبه کنید اما این کار را توصیه نمی‌کنیم. شاید در موارد خاصی که شما از نظر علمی در سطح بسیار بالای هستید و فکر می‌کنیدکه استاد راهنما تحت تاثیر این سطح علمی قرار خواهد گرفت، اپلای کنید و در نامه خود اعلام کنید که مدرک زبان را به زودی خواهید گرفت.
البته باید توجه داشته باشید که بعد از تایید استاد باید دپارتمان هم پرونده شما را تایید کند. پس در این شرایط از استاد بخواهید که توصیه شما را به دپارتمان انجام دهد، تا دپارتمان هم زمان کافی برای ارائه مدرک زبان را به شما بدهد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

شانس گرفتن بورسیه کانادا چقدر است؟

شانس گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا روی کاغذ بالاست اما باید توجه کنید که این فرصت‌ها رقابتی هستند و باید شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید. برای اینکه شانس خود را افزایش دهید، هنگام ارسال درخواست بورسیه تحصیلی، تمام مدارک مورد نیاز را به صورت کامل ارسال کنید. هنگام نوشتن متن درخواست خود بسیار دقت کنید و وقت کافی بگذارید. به ویژه در مورد این موضوع توضیح دهید که چگونه این بورسیه تحصیلی به هدف‌های تحصیلی شما کمک می‌کند. هنگام ارسال درخواست خود به مهلت ارسال درخواست‌ها (ددلاین) حتما توجه کنید برای اینکه شانس خود را بیشتر کنید حتما توانایی‌های ویژه خود را نشان دهید.
البته شما می‌توانید بعد از شروع تحصیل در کانادا نیز درخواست بورسیه تحصیلی بدهید، معمولا شرکت‌ها و سازمان‌ها بودجه‌ای برای تحقیق و توسعه به دانشگاه‌ها می‌دهند و اساتید دانشگاه هم بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارند قسمتی از پروژه‌های تحقیقانی‌شان را به دانشجویان می‌دهند و در مقابل کمک هزینه یا نوعی دست مزد می‌دهند.

فاند تحصیلی برای کدام رشته‌ها ارائه می‌شود؟

در تمام رشته‌هایی که دانشگاه‌ها و یا شرکت‌ها به دنبال تحقیق و کار پژوهشی هستند بورسیه تحصیلی ارائه می‌شود. با توجه به این نکته مشخص است که بیشتر شرکت‌ها روی رشته‌های علوم و مهندسی سرمایه‌گذاری می‌کنند و احتمال موفقیت برای دریافت فاند در این رشته‌ها بیشتر است.
در رشته‌های پزشکی رقابت برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا بسیار بالاست و نباید روی دریافت آن حساب کرد و معمولا پذیرش تحصیل در رشته‌های پزشکی در کانادا کلا به سختی انجام می‌شود.

دانشگاه های ارائه کننده بورسیه تحصیلی

معتبرترین دانشگاه هایی که شما می توانید از آنها بورسیه تحصیلی دریافت کنید و به صورت رایگان به تحصیل ادامه دهید را برای شما در لیست زیر آورده ایم:
دانشگاه کارلتون – دانشگاه کنکوردیا – دال هوزی – دانشگاه فرلی دیکنسون – کالج هامبر – دانشگاه مک گیل – دانشگاه کوئین – دانشگاه کوئست – دانشگاه UBC – دانشگاه آلبرتا – دانشگاه کلگری – دانشگاه منیتوبا – دانشگاه ساسکاچوان – دانشگاه تورنتو انتاریو – دانشگاه سیمون فریز – دانشگاه وسترن – دانشگاه یورک

خدمات رایابین الملل برای متقاضیان فاند تحصیلی

برای اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا، شما باید ابتدا رزومه تحصیلی خود را برای کارشناسان ما در رایابین الملل ارسال کنید و بعد از آن ارزیابی رزومه شما توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.

هنگام ارسال رزومه، به دوره‌هایی که گذرانده اید و معدل هر دوره و مقالاتی که تا الان نوشته اید و همچنین نمره زبان انگلیسی تان را ذکر کنید. ما برای افراد زیادی موفق به دریافت انواع بورسیه کانادا شده ایم. برای دریافت این بورسیه ها همین امروز اقدام کنید.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

در این بخش مقالات و اخبار مفید برای علاقه مندان به تحصیل و زندگی در کانادا فراهم گردیده است.