چرا تحصیل در کانادا؟

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت تبدیل شده است. دلایل مختلفی موجب محبوبیت تحصیل در کانادا بعنوان مقصد محبوب تحصیلی شده است.  از جمله جامعه چندفرهنگی کانادا، کیفیت بالای آموزشی در کانادا و شهریه ارزانتر نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان.این کشور دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود که به دلیل بالا بودن استاندارد زندگی شهروندانش مورد توجه بسیاری از افرادی قرار گرفته که قصد دارند برای تحصیل، کار یا زندگی به آن مهاجرت کنند. اقتصاد رو به رشد کشور کانادا، شرایط فرهنگی مناسب، مهاجرپذیری و وجود دانشگاه‌های معتبر از جمله عواملی هستند که می‌توانند برای تمام افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشورهای پیشرفته را دارند، جذاب باشد؛ به همین دلیل ما در رایابین الملل قصد داریم که به بررسی برخی نکات مهم درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی بپردازیم؛ بنابراین اگر شما نیز علاقمندید که برای تحصیل در کانادا اقدام کنید و با شرایط پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور و استادی پرمیت بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

تحصیل در کانادا | تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

دانشجویانی که هرگز در کانادا نبوده اند ، اغلب تصویری از آن را به عنوان سرزمین برف و هاکی می بینند. آنچه آنها هنگام ورود به کشور تجربه می کنند کاملاً متفاوت است. خرسهای قطبی در مناطق شمالی یافت شده و در کانادا فصول زیبایی به جز زمستان وجود دارد. هاکی بازی ملی کانادایی ها است اما هزاران ورزش و فعالیت دیگر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. از سواحل آفتابی ،  دریاچه های بیشمار یا اقیانوس ها ، و شهرهای شلوغ و مدرن.

ویدیوی راهنمای تحصیل در کانادا – مقطع کارشناسی ارشد

مزایای تحصیل در کانادا

 1. شهریه پایین دانشگاهها در کانادا: نسبت به شهریه دریافتی در سایر کشورهای انگلیسی زبان (امریکا انگلستان استرالیا و نیوزیلند)
 2. امکان کار بعد از تحصیل : امکان اقدام برای ویزای کار بعد تحصیل و غالبا 3 ساله برای دوره های تحصیلی دوساله و بیشتر در مراکز تحصیلی مجاز
 3. فرهنگ کانادا : دانشجوپذیر بودن کانادا و احترام به تنوع فرهنگی
 4. ویزای کار همسر: امکان دریافت ویزای کار همراه برای همسر دانشجویان متاهل
 5. تحصیل رایگان فرزندان: امکان تحصیل رایگان فرزندان دانشجویان در بهترین مدرسه‌های دولتی کانادا
 6. نرخ تبادل بالا: بالا بودن نرخ تبادل دانشجو بین موسسات اموزشی کانادا و امریکا
 7. دریافت ویزای غیرحظوری: امکان درخواست ویزای تحصیلی از سفارت کانادا به صورت غیر حضوری و عدم وجود مصاحبه.
 8. کار همزمان با تحصیل: امکان کار برای دانشجویان در هنگام تحصیل (هفته ای 20 ساعت )و تمام وقت در زمانهای تعطیلی دانشگاه
 9. احتمال موفقیت بالا: بالغ بر 90 درصد کسانی که از مسیر تحصیلی به کانادا ورود پیدا کرده اند و قصد مهاجرت دائم داشته اند به این مهم دست پیدا کرده اند.
 10. کیفیت آموزش: سیستم آموزشی کانادا دقیق و حتی دانشگاه‌های با رنک ضعیف‌تر هم برنامه ریزی قوی آموزشی دارند.
 11. رایج بودن زبان انگلیسی و فرانسوی: بحث زبان و فراگیر بودن زبان انگلیسی و فرانسوی که هردو رایج ترین زبان های بین المللی دوران معاصر می باشند .
 12. نگاه مثبت دولت کانادا: سخاوتمندی و نگاه مثبت دولت کانادا در صدور ویزا و بالا بودن نرخ پذیرش در پرونده های تحصیلی .
 13. جمعیت زیاد ایرانی در کانادا: حضور گسترده و پررنگ اقلیت ایرانیان مقیم کانادا در پست های کلیدی بخش خصوصی و دولتی کانادا .
 14. امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر: اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسرشیپی برای پدر و مادر
 15. امکان تغییر رشته: امکان تغییر دانشگاه و رشته پس از اخذ ویزای کانادا
 16. امکان دریافت بورسیه:  وجود بورسیه های دولتی و دانشگاهی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری
 17. امنیت اجتماعی: کانادا برای زندگی یکی از امن ترین کشورهای دنیاست.

 

مزایای تحصیل در کانادا مهاجرت1_ شهریه پایین دانشگاه در کانادا

برای مهاجرت تحصیلی چندین کشور در مقابل پای ما ایرانی‌ها وجود دارند که دانشگاه‌های‌شان مدارک معتبری به دانشجویان می‌دهند. از جمله این کشورها، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا هستند. جالب است بدانید که تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای شما نه‌تنها از این چند کشور، که از تمامی کشورهای انگلیسی‌زبان کم‌هزینه‌تر است. شهریه دانشگاه‌های کانادا با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر، از 9 تا 50 هزار دلار تعیین شده.

2_ هزینه‌های زندگی پایین

طبق رده‌بندی اعلام شده در وب سایت bestcities، شهر تورنتو در کانادا در رده‌بندی بهترین شهرهای جهان رتبه 13 را دارد. جالب است که نیمی از جمعیت این شهر در داخل کشور متولد نشده‌اند! علاوه بر تورنتو، شهر مونترآل این کشور هم در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان که توسط وب سایت hotcoursesabroad منتشر شده، در رتبه 6 ام ایستاده.

اما دلیل این انتخاب‌ها چیست؟ یکی از مهم‌ترین دلایل این است که زندگی در کشور کانادا و مخصوصا در شهرهای دانشجویی برتر این کشور مثل مونترآل، تورنتو و ونکوور، هزینه‌های پایینی نسبت به دیگر شهرهای جهان دارد. این یعنی هزینه‌هایی مثل اجاره منزل، هزینه خورد و خوراک و هزینه‌های حمل و نقل در این شهرها پایین بوده و حتی دانشجویان نیز می‌توانند با درآمد کم‌شان در این شهرها زندگی نسبتا خوبی داشته باشند.

3_ شرایط دریافت ویزای غیر حضوری

خیلی از کشورهای برتر جهان به این راحتی به افراد علاقه‌مند به مهاجرت، ویزا نمی‌دهند. حتی بعضی از آنها تنها در صورتی با ویزای شما موافقت می‌کنند که به خود کشور سفر کرده و به شکل حضوری مصاحبه کنید.

اما خب قوانین کانادا این شرایط را برای علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی و غیر تحصیلی فراهم کرده که بتوانند از طریق سفارت کانادا در کشور خودشان و به شکل غیر حضوری، برای دریافت ویزا اقدام کنند.

4_ امکان کار حین تحصیل در کانادا

خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکایی به دانشجویان اجازه نمی‌دهند در حین تحصیل کار کنند و در صورت تخلف حتی تا اخراج دانشجو هم پافشاری می‌کنند. اما خب در کانادا، شما می‌توانید حین تحصیل به طور هفتگی 20 ساعت سر کار بروید.

علاوه بر این، کار در زمان تعطیلی دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان هیچ ممنوعیتی نداشته و آنها می‌توانند در این زمان به‌طور تمام‌وقت جایی مشغول به کار شوند. به این ترتیب می‌توانند علاوه بر درس خواندن، هزینه‌های زندگی در این کشور را هم فراهم کنند.

5_ دریافت ویزای کاری بعد از تحصیل در کانادا

واقعا دولت کانادا همه‌جوره هوای دانشجویان این کشور را دارد. در یکی از طرح‌های دولت، دانشجویانی که توانسته‌اند از دانشگاه‌های کانادا مدرک فارغ‌التحصیلی‌شان را بگیرند، می‌توانند به‌راحتی برای دریافت ویزای کاری اقدام کرده و پس از آن هم به کمک مدرک تحصیلی‌شان، در این کشور مشغول به کار شوند.

عملا می‌توانیم بگوییم مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از آسان‌ترین مسیرها برای دریافت ویزای این کشور و حتی در ادامه اقامت دائم کاناداست. چراکه طبق آمار تا الان حدود 90 درصد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان متقاضی اقامت در این کشور، در دریافت اقامت موفق بوده‌اند.

6_ دریافت ویزای همراه

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در این دانشگاه‌ها این است که افراد پذیرفته‌شده، می‌توانند حتی قبل از اینکه وارد کانادا شوند، برای همسر و فرزندان خودشان ویزا بگیرند. در ادامه همسر فرد دانشجو اجازه دارد در یک شغل به شکل تمام‌وقت فعالیت کرده و فرزندان هم می‌توانند در مدارس کانادایی تحصیل کنند. جالب اینجاست که تحصیل در اغلب مدارس این کشور هم کاملا رایگان است.

7_ امکان دریافت ویزای موقت والدین دانشجو

یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که اگر دانشجو سنی کم‌تر از 18 و در بعضی ایالت‌ها کم‌تر از 19 سال داشته باشد، می‌تواند برای والدین خودش هم به عنوان همراه، ویزای موقت دریافت کند. به این ترتیب پدر و مادر یا یکی از اقوام دانشجو می‌تواند به عنوان همراه او تا پایان دوره تدریسش در این کشور زندگی کنند. برای دریافت این ویزا، حتما باید نامه پذیرش از یک دانشگاه کانادا را داشته باشید.

8_ تحصیل به زبان انگلیسی در کانادا

در خیلی از کشورهای اروپایی اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی باشید، باید برای درس خواندن زبان همان کشور را یاد بگیرید. اما اگر از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید، باید این خبر خوش را به شما بدهم که می‌توانید با تسلط به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه به راحتی در این کشور تحصیل کنید. چراکه این دو زبان در کانادا بسیار رایج هستند.

البته نکته مهم‌تر این است که حتی بعضی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو پیش‌شرطی مثل نمره بالای زبان انگلیسی را هم نداشته و می‌توانید بدون آن به این کشور سفر تحصیلی کنید.

9_ حضور گسترده ایرانیان در کانادا

اگر به صفحه ویکی پدیا ایرانیان کانادا مراجعه کنید، احتمالا شگفت‌زده می‌شوید. چرا که مشاهده می‌کنید ایرانیان در این کشور حضور بسیار گسترده‌ای دارند! صرفا آمار سال 2016 نشان می‌دهد که نزدیک به 210 هزار نفر ایرانی در کانادا زندگی می‌کرده‌اند. جالب اینجاست که روند مهاجرت ایرانی‌ها به این کشور از همان سال رو به رشد بوده.

علاوه بر این، افراد فعال و نخبه ایرانی در صنعت، ورزش، تلویزیون، کسب و کار، مد و زیبایی، هنر و… حضور فعالی دارند. همین موضوعات باعث شده مهاجرت تحصیلی به کانادا در کشور ایران محبوبیت بسیار زیادی داشته باشد.

10_ امنیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بالا

خب اگر بخواهیم کمی واقع‌بین باشیم، خودمان بهتر می‌دانیم که متاسفانه کشور ما به جز در حوزه نظامی، در دیگر حوزه‌ها مثل اقتصاد، اجتماع و… امنیت پایینی دارد. دقیقا همین موضوع است که باعث شده اینقدر نرخ فرار مغزها و مهاجرت از ایران بالا باشد. اما در مقابل، کشور کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان در حوزه‌های گفته شده است.

11_ نظام آموزشی قدرتمند

کانادا در رتبه‌بندی نظام‌های آموزشی که در چند سال اخیر انجام شده، همیشه بین برترین‌ها بوده. حتی این کشور در رتبه‌بندی نظام‌های آموزشی برتر در جهان در 30 ماهه اول سال 2021 توانسته بعد از آلمان، کره جنوبی و ژاپن، رتبه ششم را به دست بیاورد. بنابراین مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیم‌های یک دانشجو به نظر می‌آید.

12_ نگاه مثبت دولت به دانشجویان

دولت کانادا یکی از دولت‌های سخاوتمند در قبال دانشجویان است. سیستم اداری این کشور بودجه‌های سنگینی را برای سیستم آموزش و پرورش تعیین کرده که خب بخش اعظمی از آن در اختیار دانشجویان خارجی قرار گرفته. علاوه بر این، مشکلات اداری برای دریافت ویزای دانشجویان در این کشور به شدت کاهش پیدا کرده و باعث می‌شود آنها نسبت به دیگر کشورها برای گرفتن ویزا و اقامت، دردسر کم‌تری را تحمل کنند.

13_ وجود شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

کانادا هم یکی از کشورهایی است که برای جذب دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه و برتر دیگر کشورها، به آنها بورسیه تحصیلی رایگان می‌دهد. این یعنی اگر نمرات و سابقه علمی و دانشجویی خوبی داشته باشید، می‌توانید به دریافت بورسیه تحصیلی کانادا این کشور امیدوار باشید! این بورسیه مخصوصا برای دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکتری در دسترس است.

تا اینجا با مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا و همینطور مزایای سیستم آموزشی کانادا آشنا شدید. اجازه بدهید در ادامه به سراغ بررسی شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بپردازیم.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

تحصیلات دانشگاهی در کشور کانادا را می‌توان به تحصیل در کالج، دانشگاه و مؤسسات فنی تقسیم‌بندی کرد. یکی دیگر از عواملی که باعث شده هر ساله تعداد زیادی دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنند، سهولت روند پذیرش تحصیلی در کانادا نسبت به کشورهای دیگر است. شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا شامل موارد زیر می‌شود. اما برای پذیرش در هریک از این کالج ها ، دانشگاهها یا موسسات باید حداقل شرایط زیر را دارا بود.

1- حداقل شهریه یک سال تحصیل در کانادا را داشته باشید.

شاید شما قصد این را داشته باشید که به صورت بورسیه تحصیل خود را در کانادا ادامه دهید، اما لازم است شما حداقل به اندازه شهریه یکسال تحصیلی نقدینگی داشته باشید تا در صورت بروز اتفاقی پیش بینی نشده نگرانی مالی در کشور خارجی نداشته باشید. همانطور که گفته شد این حداقل است و گاها آفیسرها به پرونده های با شرایط مالی مناسبتر، شانس بالاتری ممکن است بدهند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

۲- نشان دادن تمکن مالی هزینه زندگی یک سال به سفارت

افرادی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه‌ها یا مدارس کشور کانادا هستند، باید مدارکی را به دولت کانادا ارائه دهند که نشان‌دهنده تمکن مالی آن‌ها برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا باشد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی بستگی به تعداد افراد همراهتان دارد و بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه است. در واقع شما باید یک نامه درباره موجودی حسابتان از یک بانک معتبر تهیه کنید. در این نامه مانده حساب، میزان گردش مالی و برخی جزئیات دیگر مانند تاریخ افتتاح حساب نوشته شده است. به جز ارائه نامه تمکن مالی از بانک شما می‌توانید از مدارکی مانند سند املاک و مستغلات، اوراق بهادار، حساب بانکی در کشور کانادا و… برای اثبات توانایی مالی خود برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این کشور استفاده کنید.

۳- نمره زبان مورد نظر دانشگاه را بگیرید

شاید یکی از دشوارترین مراحل برای بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در کانادا، دریافت مدرک زبان باشد. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا داشتن مدرک زبان را یکی از مهم‌ترین شرایط برای پذیرش دانشجوی بین‌المللی در نظر می‌گیرند. با این حال بهتر است بدانید که این امکان برای شما وجود دارد که قبل از تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان،چند ترم آموزش زبان انگلیسی بگذرانید. البته با توجه هزینه‌ای که باید برای گذراندن این دوره بپردازید؛ ما به شما توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از انجام کارهای لازم برای مهاجرت تحصیلی به فکر دریافت مدرک زبانتان در ایران باشید. حداقل نمره آیلتس برای رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ اما اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید باید بتوانید حداقل نمره شش را در آزمون آیلتس کسب کنید. برای تحصیل در مقطع دکترا نیز گاهی به نمره هفت در آزمون آیلتس احتیاج خواهید داشت. نمره 6.5 معمولا در اغلب دانشگاهها برای دوره های لیسانس، ارشد و دکترا ذکر شده است.

۴- معدل حداقل 14 در کانادا

معدل شما می بایست حداقل 14 باشد ولی برخی دانشگاهها و کالج ها ممکن است با معدل پایین تر نیز پذیرش کنند.قبل از سفر به کانادا ، نحوه ارزیابی اعتبار و مدارک تحصیلی خود را بدانید. بطور معمول هنگامی که برای اخذ پذیرش در دانشگاهها و کالج های کانادا اقدام می نمایید مدرک قبلی شما براساس اطلاعات و پارامترهای هر دانشگاه مورد ارزیابی قرار میگیرد. به ندرت پیش می آید که برخی از دانشگاهها درخواست ارزیابی مدارک توسط سازمانهای مستقل نمایند. از جمله یکی از این موسسات ارزیابی مدارک تحصیلی WES است.

 

5- از یکی از مراکز آموزشی معتبر پذیرش بگیرید

شما برای تحصیل در کانادا باید از یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز علمی معتبر این کشور پذیرش بگیرید. ارسال نامه پذیرش به همراه سایر مدارکتان برای دولت کانادا الزامی است. اگر قصد تحصیل در کالج را دارید، صرفاً داشتن مدرک دیپلم کافی است البته شرط معدل برای رشته‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین افرادی که می‌خواهد برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنند باید معدل دیپلم آن‌ها بالای چهارده باشد.

به خاطر داشته باشید که شرایط پذیرش دانشجو در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل باید قبل از ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه‌های کانادا، شرایط مربوط به رشته‌های مختلف را با دقت مطالعه کنید. افرادی نیز که قصد ادامه تحصیل در کانادا برای مقاطع بالاتر مانند فوق‌لیسانس را دارند؛ باید علاوه بر معدل مناسب در مقطع لیسانس، چند توصیه‌نامه از اساتید دوره کارشناسی خود دریافت کرده و آن‌ها را به همراه مدارکشان برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند.

مزایای تحصیلی کانادا

 

نوشتن استادی پلن برای تحصیل در کانادا یکی از مراحل بسیار مهم است که در این ویدیو همکاران ما در رایابین الملل به شما راهنمایی (تحصیل در کانادا)  کرده اند تا یک استادی پلن مناسب بنویسید.

فایل صوتی استادی پلن تحصیل در کانادا

چگونه برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنیم؟

جالب است بدانید که کشور کانادا یکی از معتبرترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی در جهان را دارد به طوری که اکثر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور پس از اتمام تحصیلاتشان وارد بازار کار می‌شوند. از طرفی این امکان برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد که با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل وارد این کشور شوند؛ بنابراین اگر شما نیز علاقمند به تحصیل در کانادا هستید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق رزرو وقت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین این مکان توسط شرکت رایا بین‌الملل برای شما عزیزان فراهم شده است که بتوانید به صورت آنلاین فرم ارزیابی تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان باتجربه رایا بین‌الملل بتوانند به شما برای اخذ ویزای تحصیلی مشاوره‌های سودمندی را ارائه دهند.

مراحل اقدام برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

 1. تصمیم بگیرید و شرایط را بررسی نمایید
 2. انتخاب شما بسیار تعیین کننده است. درست انتخاب کنید.
 3. مدارک خود را جمع آوری و اپلای کنید
 4. مدارک ویزای تحصیلی کانادا را جمع کنید
 5. درخواست استادی پرمیت و ویزا بدهید
 6. ویزای خود را دریافت کنید
 7. شرایط و ددلاین ثبت نام مدرسه، کالج یا دانشگاه را مرور کنید
 8. آماده سفر به کانادا شوید
 9. استادی پرمیت دریافت کنید و تحصیل‌تان را آغاز کنید و مطمئن شوید که بر طبق قوانین پیش می‌روید.
 10. در حین تحصیل شرایط خودتان را برای اخذ اقامت دائم مجدد بررسی کنید.

 

تحصیل رایگان در کانادا تحصیل کارشناسی در کانادا تحصیل در مدارس کانادا دانشگاه های کانادا تحصیل دکترا در کانادا شرایط سنی تحصیل در کانادا تحصیل در استرالیا شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل رایگان در انگلستان تحصیل کارشناسی در کانادا تحصیل رایگان در آمریکا شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد شرایط سنی تحصیل در کانادا تحصیل رایگان در اروپا تحصیل در کانادا تحصیل دکترا در کانادا

فوق لیسانس در کانادا بهترین رشته های تحصیلی در کانادا تحصیل در کانادا هزینه تحصیل در کانادا پزشکی در کانادا ترم های تحصیلی در کانادا تحصیل دکترا در کانادا شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 

هزینه تقریبی سالانه شهریه تمام وقت در کانادا (سال تحصیلی 17-2016) برای دانشجویان بین المللی (به دلار کانادا):

مدارس K-12 (عمومی): 9،500 تا 15،000 دلار
زبان: 15،400 دلار (براساس 44 هفته در سال ، میانگین 350 دلار در هفته)
کالج: 7000 تا 30،000 دلار بسته به موسسه و رشته تحصیلی
دانشگاه: 9000 تا 50،000 دلار + بسته به سطح و رشته تحصیلی

هزینه تحصیل در کانادا به رشته تحصیلی ، موسسه و سطح تحصیل بستگی زیادی دارد.
هزینه های زندگی ، بیمه و کتاب های درسی باید به عنوان هزینه جداگانه در نظر گرفته شوند و بندرت در شهریه گنجانده می شوند.

نمونه هایی از بودجه بندی برای متوسط هزینه ماهانه در تورنتو
تلفن و اینترنت: $ 127.50
حمل و نقل عمومی: $176.25
مواد غذایی: $ 283.60
بیمه: $ 53

منبع

رایا-بین-الملل-مهاجرت

دانشگاه ها و کالج های کانادا بیش از ۱۵۰۰۰ رشته تحصیلی و برنامه های آموزشی را در کلاس جهانی ارائه می نمایند. فرایند انتخاب رشته همواره یکی از دغدغه های دانشجویان است، رایا بین الملل مطالب مفیدی را در این زمینه از منابع رسمی در این بخش گردآوری کرده است.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

معرفی سیستم آموزشی کانادا، اطلاعات لازم پیش از تصمیم مهاجرت تحصیلی به کانادا، هنگام تحصیل در کانادا و پس آن، و تجربیات دانشجویی در این بخش ارائه شده است.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

چرا صدها هزار دانشجوی بین المللی کانادا را بعنوان مقصد انتخاب میکنند؟ کیفیت بالای آموزش در کانادا، امنیت، کیفیت استاندارد زندگی و دلایل بی شمار دیگری، کانادا را به سرزمین فرصت ها بدل کرده است.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

رشته تحصیلی مورد نظرتان، درعین حال که می بایست در راستای علائق تان باشد، لازم است شرایط مناسبی را برای فرصتهای شغلی و کار پس از تحصیل در کانادا برایتان فراهم سازد.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

اگر رویای تحصیل، زندگی و کار در کانادا را دارید، به اطلاعات اولیه ای جهت برنامه ریزی و آگاهی بیشتر جهت زندگی و کار در کانادا نیاز دارید تا بتوانید بطور مناسبی با محیط چندفرهنگی کانادا تطابق پیدا کنید.

رایا-بین-الملل-مهاجرت

فرصتهای متنوعی برای دریافت بورسیه، فاند و کمک هزینه تحصیلی در کانادا دردسترس است. اگرچه تعداد معدودی واجد شرایط دریافت آنها خواهند بود ولی شناخت آنها مفید است. این بورسیه های شامل بورسیه های دولت کانادا، مراکز غیر انتفاعی و سازمانهای بین المللی خواهد بود.

مطالب مرتبط

چرا کانادا؟

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 2 میانگین: 5]

دیدگاه ( ۲ )

 • محمد

  سلام من مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارم و سنم ۲۸ است و با ایلتس ۷.۵ دارم و در زمینه توسعه دهنده وب تخصص دارم همچنین یک میلیارد سرمایه دارم با چه روشی میتونم به کانادا مهاجرت کنم که به عنوان توسعه دهنده وب مشغول بشم؟

 • مدیر مدیر

  با سلام
  رایا بین الملل در زمینه مشاوره تحصیلی فعالیت مینماید. امکان ادامه تحصیل در رشته های مرتبط با کامپیوتر و وب را دارید.
  همچنین ممکن است در برخی استانها بتوانید از کارفرمایی جاب آفر معتبر دریافت نمایید ولی این به آسانی میسر نیست.
  برای دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

پاسخ به دیدگاه

پنج × سه =