مهاجرت به کانادا و بررسی انواع روش‌های کاربردی و بسیار مهم

مهاجرت به کانادا روش‌های متعددی دارد چون کشور کانادا، یک کشور مهاجرپذیر است. مهاجران موتور اقتصاد کانادا را پرشتاب تر میکنند. به‌طوری که پیش‌بینی می‌شود از سال 2020 تا 2023 میلادی، بیش از 1 میلیون مهاجر به این کشور نقل مکان کرده اند. طبق آماری که در 2019 اعلام شد، کانادا به عنوان هشتمین کشور از نظر تعداد مهاجران شناخته می‌شود.  21 درصد از جمعیت کانادا را افراد مهاجر تشکیل می‌دهند. همکاران ما در رایابین الملل بهترین و ساده‌ترین راه های مهاجرت به کانادا را در این مقاله برای شما شرح داده‌ایم. روش های مهاجرت به کانادا ت هستند از:

مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

راه‌های اقتصادی و تجاری مهاجرت به کانادا

راه‌های اقتصادی و تجاری مهاجرت به کانادا، ویژه‌ افرادی است که با تخصص خاص خود به توسعه اقتصاد کانادا کمک می‌کنند. این افراد مهارت‌هایی دارند که احتمال پذیرش آن‌ها را در این کشور افزایش می‌دهد. به‌ طور کلی راه‌های اقدام از این مسیر مهاجرتی عبارت هستند از:

• اکسپرس اینتری (Express Entry)
• برنامه‌های مربوط به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان
• مهاجرت به کبک

از آنجایی که استفاده از روش اول( اکسپرس اینتری)  طرفداران بسیاری در بین مردم دارد، در ادامه این بخش آن را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

اکسپرس اینتری (Express Entry)

این روش مهاجرت به کانادا، مناسب افرادی است که تمایل دارند در کانادا براساس حوزه تخصصی مربوط خود مشغول به کار شوند. ( مهاجرت کاری به کانادا )

حداقل الزامات

با داشتن این توانایی‌ها، تا حدودی شرایط استفاده از این روش‌ را به دست خواهید آورد.
• زبان: توان خواندن، نوشتن، درک کلام و صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشته باشید.
• سابقه کار: حداقل یک سال به صورت تمام وقت در یک زمینه خاص تجربه کاری داشته باشید و اگر شغلی نیمه وقت دارید باید معادل‌سازی نمایید.
• دریافت دستمزد: تنها زمانی که شما در ازای کار کردن حقوق دریافت می‌کردید را برای‌ شما سابقه کار حساب می‌کنند. بنابراین، دوره‌های کارآموزی و کارهای داوطلبانه شما در نظر گرفته نمی‌شود.

• پیشنهاد کاری معتبر: جاب آفر برای تمامی روشهای مهاجرتی اسکیل ورکر یک لازم نیست. ولی در برخی لازم است از طریق کارفرما پیشنهاد کاری معتبر برای شغلی تمام وقت و به مدت حداقل یک سال داشته باشید.

تجربه کاری حرفه‌ای

در ارتباط با این موضوع ابتدا لازم است، طبقه‌بندی NOC (سازماندهی گروه‌های شغلی ملی کانادا) را بررسی نمایید تا عنوان مرتبط و کد مربوطه شغل خود را بیابید.

کد مربوط به گروه شغلی خود را پیدا کنید و تمامی وظایفی که از شما انتظار می‌رود را مطالعه نمایید تا بتوانید از راهی درست برای مهاجرت اقدام کنید.
تحصیلات
اگر تمایل دارید مهاجرت به کانادا برای شما آسان‌تر شود. بهتر است تحصیلات مرتبط با زمینه شغلی خود داشته باشید. اما این مورد ضروری نیست. بنابراین، برای کسب امتیاز بالاتر در اکسپرس اینتری و افزایش احتمال پذیرش مدرک تحصیلی معتبری ارائه دهید.
این مدارک می‌تواند به شکل زیر باشد:
• مدرک تحصیل کانادایی: اگر در کانادا درس خوانده‌اید، می‌توانید از طریق ارائه یک گواهی‌نامه کانادایی امتیاز خوبی کسب کنید.
• مدارک مربوط به تحصیلات خارجی: اگر در کشوری به جز کانادا تحصیل کرده‌اید، مدارک تحصیلی‌تان را معادل‌سازی نمایید تا یک گواهی ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) به شما داده شود و بتوانید از آن برای دریافت امتیازی مناسب استفاده نمایید. البته لازمه کسب این امتیاز آن است که تحصیلات شما با مدرکی کانادایی هم‌خوانی داشته باشد.

زبان

زبان از مهم‌ترین معیارهای مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. شما باید در Canadian Language Benchmark، نمره لازم را، حداقل میزانی است که برای این روش مورد تقاضا قابل‌قبول است کسب نمایید. باید اشاره کنیم نتایج آزمون‌های شما تنها دو سال بعد از اعلام آن‌ها، اعتبار دارد و پس از آن منقضی خواهند شد. بنابراین، برنامه‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا در هنگام اقدام به مهاجرت این نمره‌ها معتبر باشند.

گواهی تمکن مالی

شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را در مدت اقامت در این کشور تامین کنید. در غیر این صورت باید اثبات شود، می‌توانید به‌طور قانونی در کانادا کار کنید یا گواهی اشتغال از یک کارفرمای معتبر دارید.

زندگی در کدام شهر

شما در هر استان و شهری به جز کبک اجازه زندگی خواهید داشت. زیرا کبک شروط ویژه مخصوص به خود را برای پذیرش متخصصان حرفه‌ای دارد. بنابراین، اگر مقصد کبک را به عنوان محل زندگی خود برگزیده‌اید، باید مراحل مربوط به آن را انجام دهید که با موارد گفته شده تفاوت‌هایی دارد.

کدام استان کانادا برای مهاجرت آسان تر است؟

راه ها و روش های مهاجرت به کاناداراه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

یکی از راه های مهاجرت به کانادا خویشاوندی است، برای مهاجرت به چنین روشی شرایط خاصی وجود دارد که در صورت برخورداری از آن‌ها می‌توانید اقدام نمایید. این روش برای کسانی است که اعضای خانواده آن‌ها شهروندان کانادایی محسوب می‌شوند و یا اقامت دائم دارند.
کسانی که می‌توانند از مزایایی که به این نفرات تعلق می‌گیرد استفاده کنند، عبارت هستند از:
• همسر
• کودک وابسته به والدین ( فرزند‌‌خوانده یا فرزند خونی)
• پدر، مادر، مادربزرگ و پدربزرگ
در برخی مواقع، ممکن است واجدین شرایط برای استفاده از این راهکار، اعضای دیگری از خانواده باشند. این افراد عبارت هستند از:
• خواهر یا برادر یتیم
• خواهرزاده یا برادرزاده یتیم
• نوه یتیم

اجازه کار با پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا دریافت اجازه کار است؛ برای دریافت پیشنهاد کاری معتبر، باید دو مرحله را پشت سر بگذارید:
1. متقاعد کردن کارفرما: در وهله اول ابتدا لازم است، کارفرمایی کانادایی را پیدا کنید و او را متقاعد نمایید که شما را استخدام کند و گواهی پیشنهاد شغلی برای شما بفرستد.
2. متقاعد شدن کانادا: پس از طی کردن اولین مرحله، کارفرمای شما باید منابع انسانی و توسعه کشور کانادا را برای پذیرش شما راضی کند. او باید اثبات نماید که به کارمندی خارجی برای انجام امور شغلی خود نیازمند است. زیرا کارکنان کانادایی از عهده وظایفی که باید در این کار به آن بپردازند، بر نمی‌آیند.
با این‌که شرایط پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، اما در واقعیت امر خیلی فرآیند سختی نیست. فقط باید اقدامات خود را هر چه زودتر شروع کنید.
برای پیدا کردن کارفرمایان، نیاز به رابط دارید. در غیر این صورت کارتان سخت‌تر خواهد شد. با آشنایان‌تان در کانادا تماس بگیرد تا مطمئن شوید، کسی را می‌شناسند که به استخدام شما نیاز داشته باشد یا خیر.

مهاجرت به کانادا برای تحصیل

اگر شرایط مالی‌ شما یا خانواده‌تان به قدری مناسب است که می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا اقدام نمایید، مطمئن باشید بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کرده‌اید.  ( مهاجرت تحصیلی به کانادا )

کانادا دانشگاه‌های مشهوری در جهان دارد که به پیشرفت شما کمک بسیاری خواهند کرد. لازم است با تحقیقات بیش‌تر درباره دانشگاه خود، شهری که در آن به قصد تحصیل نقل مکان می‌کنید و… شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم را مطالعه کنید و برای آن پشتکار داشته باشید.
معمولا بعد از فارغ‌التحصیلی به شما پیشنهاد کاری مرتبط با حوزه تخصصی‌تان داده می‌شود. همین مسئله زمینه را برای دریافت گواهی اقامت دائمی مهیا خواهد کرد. لازم به ذکر است، اگر در دوران دانشجویی شغل‌هایی اتخاذ می‌کنید، باید بدانید این مشاغل تاثیری بر روی دریافت گواهی‌نامه شهروندی شما نخواهند داشت.

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

اگر شرایط شما به‌گونه‌ای است که هیچ کدام از روش های مهاجرت به کانادا مناسب شما نیست، تنها راهی که برای مهاجرت پیش رو دارید، دریافت پیشنهاد یا مجوز کار است میتوانید با ویزای توریستی از کانادا دیدن نمایید.
اگرچه با چنین ویزایی به شما اقامت دائم داده نمی‌شود، اما این فرصت برای شما به وجود می‌آید که کسب‌وکار و توانایی‌های تخصصی خود را به کارفرمایان نشان دهید. همچنین، روابطی ایجاد خواهید کرد. پس از این‌که از سفر بازگشتید می‌توانید از این رابطه‌ها و کارفرمایانی که اکنون راهی برای تماس با آن‌ها پیدا کرده‌اید، درخواست نمایید تا شما را در بیزینس خود استخدام نمایند.

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص:  شرایط دریافت ویزای کانادا

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا به دلیل مزایایی که این کشور برای مهاجران خود در نظر می‌گیرد و روش های مختلفی که وجود دارد، روز به روز پرطرفدار‌تر می‌شود. در نتیجه شما باید با کسب توانایی‌ها و مهارت‌های بالا، احتمال پذیرش خود را در این کشور افزایش دهید. امید است توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درباره‌ روش‌های مهاجرت به کانادا را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

پذیرش تحصیلی به کانادا

مشاوره پذیرش تحصیلی کانادا

از مشاوران ما برای پذیرش تحصیلی کمک بگیرید.

رزرو وقت مشاوره

مهاجرت شغلی در کانادا

مشاوره مسیر موفقیت شغلی در کانادا

از مشاوران ما برای مسیر موفقیت شغلی کمک بگیرید.

رزرو وقت مشاوره