تحصیل در فرانسه

تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ، می تواند یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین تصمیم های زندگی یک فرد باشد، برای تحصیل در فرانسه شما حتما نیاز دارید تا اطلاعات ابتدایی در مورد فرانسه داشته باشید و هزینه های زندگی در فرانسه چگونه است و اینکه فرهنگ این کشور با شرایط شما سازگاری دارد یا خیر؟

برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بگیرید توصیه می کنیم حتما این نوشته را با دقت بخوانید.

درباره فرانسه

فرانسه یا بطور رسمی  جمهوری فرانسه کشوری است که قلمرو آن از دریای مدیترانه تا کانال انگلیسی و دریای شمال و از راین تا اقیانوس اطلس امتداد دارد. این کشور با بلژیک ، لوکزامبورگ و آلمان با شمال شرقی ، سوئیس ، موناکو و ایتالیا در شرق هم مرز است و آندورا و اسپانیا در جنوب. سرزمین های خارج از این کشور شامل گویان فرانسه در آمریکای جنوبی. همچنین چندین جزیره در اقیانوس اطلس ، اقیانوس آرام و اقیانوس هند است(پنج منطقه از خارج کشور واقع شده اند).

مساحت ترکیبی از 643،801 کیلومتر مربع (248.573 مایل مربع) و جمعیت کل 67.07 میلیون نفر (از ماه مه 2020) دارند. پایتخت آن در پاریس ، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی فرهنگی و تجاری این کشور است. سایر مناطق مهم شهری شامل لیون ، مارسی ، تولوز ، بوردو ، لیل و نیس است.

مرکز جهانی هنر

فرانسه مدتهاست که مرکز جهانی هنر ، علم و فلسفه بوده است. این کشور میزبان پنجمین تعداد از مکانهای میراث جهانی یونسکو در جهان است و مقصد گردشگری پیشرو ، با بیش از 89 میلیون بازدید کننده خارجی در سال 2018 است. فرانسه یک کشور توسعه یافته با هفتمین اقتصاد بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی اسمی و دهمین کشور بزرگ توسط PPP است. از نظر ثروت خانواده ، این کشور در رتبه چهارم جهان قرار دارد. فرانسه در رده بندی های بین المللی آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، امید به زندگی و پیشرفت بشر عملکرد خوبی دارد.

فرانسه یک قدرت بزرگ در امور جهانی به حساب می آید ، یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل با قدرت وتو و یک کشور رسمی سلاح هسته ای است. این کشور عضو پیشرو اتحادیه اروپا و منطقه یورو ، عضو گروه 7 ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، سازمان تجارت جهانی (WTO) ، و La Francophonie میباشد.

اقتصاد فرانسه

همانطور که گفته شد فرانسه یکی از اعضای گروه هفت (که قبلاً گروه هشتم) پیشرو کشورهای صنعتی بودند ، از سال 2018 ، با برابری قدرت خرید، به عنوان دهمین کشور بزرگ جهان و دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا رتبه بندی گردید. فرانسه به 11 عضو دیگر اتحادیه اروپا برای راه اندازی یورو در سال 1999 پیوست.

فرانسه اقتصادی مختلط دارد که از شرکتهای گسترده خصوصی با شرکت های دولتی بهره مند است. دولت نفوذ قابل توجهی را در بخشهای اصلی بخشهای زیربنایی ، با مالکیت اکثریت راه آهن ، برق ، هواپیما ، انرژی هسته ای و ارتباطات از راه دور حفظ می کند. خدمات مالی ، بانکی و بخش بیمه بخش مهمی از اقتصاد این کشور است.

تحصیل در فرانسه کشوری که به عنوان محبوب ترین مقصد توریستی جهان ، جایگاه ویژه ای را در قلب و ذهن میلیاردها انسان در سراسر جهان دارد.

تحصیل در بلژیک

تحصیل در فرانسه که داری یکی از سیستم های آموزش عالی در اروپا و جهان است و ده ها دانشگاه فرانسه مرتبا در رده بندی برتر بین المللی قرار دارند.

تحصیل در مقطع دکتری

بورس های تحصیلی مختلفی برای دانشجویانی که منابع لازم مالی برای تحصیل در فرانسه ندارند در دسترس است.