فرهنگ کانادا

برای بسیاری از مردم کشورهای دیگر ، کلمه “کانادا” تصاویری از فضاهای وسیع ، کوههای دراماتیک ، جنگلهای بکر و دریاچه های باشکوه را تداعی می کند. همه اینها درست است و چشم انداز و زیبایی های این کشور بخش عظیمی از هویت کانادایی است. اما همه اینها نیست. تنوع فرهنگ ها در کانادا ویژگی خاصی از این کشور باز برای مهاجران است.

زبان کانادایی ها

کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسه. انگلیسی برای 56٪ از مردم زبان مادری است و فرانسه 20٪ زبان مادری است (سرشماری 2016 ، آمار کانادا). در حالی که اکثرجمعیت فرانسوی کانادا در استان کبک زندگی می کنند ، بسیاری نیز در نیوبرانزویک (تنها استان دو زبانه کانادا) و انتاریو زندگی می کنند. با این حال ، در سراسر کانادا بخشهای کوچکتر دیگری هم زبان فرانسه صحبت می کنند. گویش های چینی سومین زبان مادری رایج در کانادا است که به دنبال آن پنجابی ، عربی و تاگالوگ قرار دارد. بسیاری از ادیان در کانادا وجود داشته، اما حدود یک چهارم کانادایی ها می گویند که هیچ وابستگی مذهبی ندارند. کانادایی ها به طرز چشمگیری تحمل ادیان مختلف را دارند و دین نسبت به سایر نقاط جهان نقش برجسته ای در زندگی سیاسی یا اقتصادی ندارد.

کانادا همچنین به عنوان ملتی مدرن و مترقی با شهروندان متفکر شناخته می شود که به خاستگاه و تنوع قومی افتخار می کنند. جایی برای هر نوع استعداد در کانادا وجود دارد ، و ترکیبی از افراد و تخصص ها ، جامعه ای پر جنب و جوش و هیجان انگیز را ایجاد می کند ، امن و ایمن اما پویا و متنوع.

تنوع فرهنگی کانادا

چند سال پیش ، یکی از روزنامه های ملی کانادا ، “Globe &Mail ، با افراد مختلفی مصاحبه کرده بود که چگونه می توانند در مقاله ای با عنوان “فرهنگ کانادایی: یک گروه؟” فرهنگ کانادا را جمع بندی کنند. به نقل از یکی از پاسخ دهندگان ، یک مهاجر به کانادا: “کانادایی ها مردم را بسیار مودب و بسیار صادق هستند. این بخشی از فرهنگ آنها است. به همین دلیل افراد جدید را می پذیرند.

آنها همچنین این روزها بیشتر به فرهنگ های دیگر علاقه مند هستند. افراد دوست دارند غذاهای مختلف ، تنوع لباس را امتحان میکنند. آنها می خواهند جهان را ببینند و در مورد فرهنگ های جدید بیاموزند. نه تنها کانادایی ها مردم را به کشور و جامعه خود می پذیرند ، بلکه جنبه های فرهنگهای دیگر را نیز در خود پذیرفته اند.

جامعه کانادا از فرهنگهای مختلفی تشکیل شده است که فرهنگ خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

با کشوری به بزرگی کانادا ، فرهنگ های منطقه ای بسیار متفاوتی نیز وجود دارند: مردم در منطقه دریایی در شرق کشور با کسانی که در ساحل غربی هستند (به عنوان مثال ، در بریتیش کلمبیا) کاملاً متفاوت است. و کبک ، استان فرانسوی اکثر فرانسه ، کانادا ، دارای آداب و رسوم و هویت منحصر به فرد خود است (که اغلب “اروپایی” تر از بقیه کانادا قلمداد می شود) و دارای صحنه ای غنی از هنر ، سرگرمی و موسیقی است.

ورزش های مورد علاقه کانادایی ها

ده ها ورزش مختلف در کانادا مورد اقبال عموم است، از جمله آنها هاکی ، لاکروس، اسکی، بیس بال ، بسکتبال و فوتبال. با زندگی در کانادا، تجربه لمس بسیاری از فرهنگها و غذاها را خواهید داشت.

در غذاخوری ها می توانید هر چیزی را از هندی ، تایلندی یا چینی گرفته تا اتیوپی ، مکزیکی یا فرانسوی انتخاب کنید.جشنواره های بزرگ ملی ، منطقه ای و بین المللی یا در طول سال از کانادا شروع شده یا از آن عبور می کنند و یک مزیت شگفت انگیز دیگر برای تحصیل در کانادا محسوب می شود.

شاید بخشی از فرهنگ و شیوه زندگی پرطرفدار کانادایی ها ناشی از آن باشد که کانادا پس از فنلاند ، نروژ ، دانمارک ، ایسلند ، سوئیس و هلند در فهرست شادی جهانی سازمان ملل در رتبه هفتم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی واحد اقتصادی اکونومیست 2018 ، سه شهر از بزرگترین شهرهای کانادا در ده مقصد برتر ایده آل در جهان برای زندگی به دلیل دسترسی گسترده به کالاها و خدمات ، ریسک  پایین و زیرساخت های مؤثر قرار دارد.

براساس شاخص جهانی صلح (2018) کانادا در 10 کشور برتر صلح آمیز جهان قرار دارد و با ایسلند ، دانمارک و نیوزلند در رتبه مشترک قرار دارد. کانادا مرتبا در فهرست 10 شاخص برتر سازمان ملل متحد قرار دارد ، معیار مقایسه ای امید به زندگی ، سواد ، تحصیلات ، استانداردهای زندگی و کیفیت زندگی است.

هنگام انتخاب مکانی برای تحصیل یا آموزش زبان انگلیسی ، دانشجویان اغلب خواهان تجربه  فرهنگ، سبک زندگی و همچنین شایستگی های تحصیلی هستند ، خواه طول دوره تحصیل آنها برای چند هفته ، ماه یا چند سال باشد. به همین دلیل و همچنین کیفیت آموزش ، انتخاب کانادا همچنان به عنوان مقصد دانشجویان در حال افزایش است.

برای دریافت مشاوره اختصاصی از طریق فرم ارزیابی و رزرو وقت مشاوره با ما ارتباط بگیرید.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند