شرایط دانشگاهها کانادا برای دانشجویان

شرایط دانشگاهها و کالج های کانادا برای دانشجویان کمی متفاوت ولی بطور کلی یکسان است. بطور معمول برای دریافت پذیرش از یک مرکز آموزشی در کانادا، نیاز به ارسال مدارک تحصیلی قبلی تان دارید. همچنین به نمره زبان معتبر نیاز دارید. هر دانشگاه و کالج آزمونهای مختلفی را برای سنجش سطح زبان انگلیسی به رسمیت می شناسد که می بایست از طریق وب سایت آنها بررسی نمود.

در کنار این موارد می بایست به شرط معدل نیز توجه نمود. برخی دانشگاهها معدل آخرین مقطع تحصیلی و یا گاها ریز نمرات را جهت صدور پذیرش بررسی می کنند.

چنانچه در دانشگاه شناخته شده ای تحصیل نکرده باشید، شاید نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی تان نیز باشد. موسسات مختلفی کار ارزیابی مدرک را در کانادا انجام میدهند که WES یکی از آنهاست. برای ارزیابی مدارک تان می توانید از خدمات رایا بین الملل در این زمینه بهره مند گردید.

انجمن دانشگاه‌ها و کالج کانادا (Association of Universities and Colleges of Canada به اختصار AUCC) نهادی متشکل از دانشگاه‌های کانادا است. این نهاد دو گونه متفاوت تحصیلات بعد از دبیرستان را در دو گروهِ دانشگاه‌ها و کالج‌ها طبقه‌بندی و از یکدیگر مجزا می‌کند. دانشگاه‌ها مدارک دانشگاهی، مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهند در حالی که کالج‌ها به دانشجویانشان دیپلما می‌دهند و بعضا دارای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز هستند.

رایا بین الملل نقشه ای از پراکندگی مراکز آموزشی کانادا شامل دانشگاهها و کالج ها را بر روی نقشه گوگل شامل آدرس دانشگاهها و وب سایت آنها را از طریق لینک زیر برای تان فراهم نموده است.

لینک نقشه پراکندگی دانشگاههای کانادا

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]