چرا بلژیک؟

  • کیفیت بالای زندگی

یک سیستم بهداشت و درمان عالی ، یک شبکه حمل و نقل عمومی کارآمد ، با فرهنگی بهم تنیده است. دسترسی آسان به طیف وسیعی از  انواع ورزشها  ، Wallonia-Brussels (والونیا ناحیه جنوب بلژیک است که به زبان فرانسوی صحبت میکنند) را به جامعه ای مشهور با کیفیت  بالای زندگی خود تبدیل کرده است. دانشجویان نیز دسترسی به این خدمات را با شرایطی مقرون به صرفه دارند.

زندگی دانشجویی چیزی بیش از اهداف دانشگاهی است. در کنار فضاهایی که برای تحصیل در نظر گرفته شده است ، پردیس های این موسسات از امکانات تفریحی ، فرهنگی ، ورزشی و پذیرایی بهره مند هستند. در طول سال ، رویدادهایی که توسط انجمن های دانشجویی برگزار می شود ، نشان دهنده پویایی زندگی دانشجویان است.

  • جامعه باز و چندفرهنگی 

چندین سال است که بلژیک طبق رتبه بندی شده توسط موسسه اقتصادی سوئیس (کوف) در بین 3 کشور برتر جهان برای زندگی قرار دارد. علاوه بر فرانسوی ، زبان رسمی فدراسیون والونیا- بروکسل (Wallonia-Brussels) ، اکثریت مردم به انگلیسی صحبت می کنند ، خصوصاً در پایتخت.

نهادهای آموزش عالی بلژیک بویژه در عرصه بین المللی فعال هستند: آنها به منظور تسهیل و تقویت انتقال دانشجویان و محققان ، همکاری های جدیدی را با موسسات  و دانشگاههای خارجی انجام می دهند: حدود 20٪ دانشجویان (40٪ در سطح دکترا). ) مشغول به تحصیل در بلژیک دانشجویان بین المللی هستند.

کیفیت بالای آموزش

ثمره یک سنت طولانی از تمایل به عالی بودن ، موسسات آموزش عالی بلژیک جایگاه خود را در عرصه آموزش عالی و تحقیقاتی اروپا کسب کرده اند. مدارک اعطا شده در این کشور توسط محافل علمی و تجاری در سطح اروپا و بین المللی به رسمیت شناخته شده است. این به رسمیت شناخته شدن، تضمین موفقیت حرفه ای است . فارغ التحصیلان شانس بهتری برای استخدام و شروع به کار دارند.

  • تنوع بالا در انتخاب رشته های تحصیلی با هزینه مقرون به صرفه

42 دانشگاه ، دانشکده و موسسه های هنری در بلژیک دوره های کوتاه مدت یا بلند مدت ، تخصصی را در تعداد زیادی رشته برگزار می کنند.علاوه بر این ، شهریه ها بسیار معقول است. در حقیقت ، مقامات می خواهند اطمینان حاصل کنند که دوره های آموزش عالی از کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای دانشجویان بلژیکی و بین المللی برخوردار است. بنابراین آنها سرمایه گذاری های زیادی را در آموزش عالی انجام می دهند و بنابراین بخش بزرگی از هزینه واقعی تحصیل را دولت بطور غیرمستقیم متحمل می شود.

  • تحصیل در قلب اروپا 

بروکسل ، پایتخت بلژیک ، کرسی مؤسسات اروپایی ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و بیش از 1000 سازمان و شرکت بین المللی است. این مکان ایده آل برای مطالعه در یک محیط بین المللی، چند زبانه است که فرصت های متعددی را ارائه می دهد.

آیا می خواهید از کشورها و شهرهای دیگر اروپا دیدن کنید؟ پایتخت های اصلی اروپا (پاریس ، آمستردام ، لندن یا برلین) در دسترسی نزدیک بلژیک قرار دارند ، بنابراین می توانید بدون زحمت سفر را در طول تحصیلات خود ترتیب دهید.