دکترا در بلژیک

مراکز تحقیقاتی ، آزمایشگاه ها و دانشگاه های بلژیک از یک چارچوب علمی و زیربنایی با کیفیت بالا برخوردار هستند. این مزایا سهم اصلی و فعال در ایجاد و تقویت مشارکتهای بین المللی دارد.

دانشگاه های بلژیک به شدت نظارت بر پایان نامه مشترک را ترویج می کنند. این نظارت دانشجویان دکترا را قادر می سازند کار تحقیقاتی را در یک دانشگاه بلژیک با همکاری یک موسسه خارجی انجام دهند.

دکتری یک مدرک معتبر بین المللی است که درهایی را برای مشاغلی که نیاز به سطح بالای صلاحیت و حرفه ای در دانشگاه دارند ، باز می کند.

آموزش دکتری که تکمیل آن با اعطای گواهینامه آموزش ریسچ شناخته می شود. این آموزش به عنوان بخشی از یک تیم تحقیقاتی که توسط یک مدیر پایان نامه تحت نظارت است ، انجام می شود.

پیش از شروع مراحل اپلای برای دکترا در بلژیک ، شما باید یک سوپروایزر پایان نامه را برای موضوع تحقیق مورد نظر خود انتخاب کنید. شما ممکن است پروژه خود را با آنها تعریف کنید و در مورد امکان سنجی آن و هرگونه بودجه بحث کنید.

یادگیری زبان فرانسه

در بلژیک ، زبان رسمی فرانسوی است. با این حال ، بخش بزرگی از جمعیت نیز به انگلیسی بسیار خوب صحبت می کنند.

به طور کلی امکان صحبت کردن به زبان فرانسه برای دکترا لازم نیست ، زیرا این پایان نامه می تواند به زبان انگلیسی نوشته شود. با این حال ، هر موسسه آزاد است که معیارهای پذیرش خود را تعیین کند. 

شهریه در مقطع دکترا در بلژیک

هزینه ثبت نام دکتری برای ثبت نام اولیه 835 یورو است.

برای سالهای بعد ، هزینه ثبت نام حدود 50 یورو در سال است.

گزینه های فاند و بورسیه در دکترای بلژیک

برای اطلاع از برنامه های بورسیه برای مطالعات دکتری اینجا کلیک نمایید.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند

برای دریافت بورسیه های تحصیلات تکمیلی در اروپا با ما ارتباط بگیرید.