تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

سیستم آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین ها در اروپا و جهان است. ده ها دانشگاه فرانسه مرتبا در رده بندی دانشگاه های برتر بین المللی قرار دارند. از جمله دانشگاههای شناخته شده می توان به اکول نوراله Supérieure ، اکول پلی تکنیک ، دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه پاریس-سود اشاره کرد.

همچنین گزینه های بسیار عالی برای تحصیل برای MBA در فرانسه وجود دارد: این کشور دارای بسیاری از بهترین موسسات آموزشی برتر تربیت نخبگان در اروپا است. از جمله آنها می توان به HEC Paris ، Insead ، ESCP Europe (و همچنین دانشگاه هایی در خارج از کشور دارد) و مدرسه کسب و کار Mikc اشاره کرد.

البته حتی هنگام تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی ، نباید فرصتی برای یادگیری زبان فرانسه از دست بدهید. نه تنها به این دلیل که شما یک زبان زیبا را یاد خواهید گرفت که به شما امکان می دهد تقریباً در 30 کشور جهان با 270 میلیون نفر صحبت کنید ؛ بلکه به این دلیل است که در زندگی روزمره خود به تعدادی فرانسوی احتیاج خواهید داشت. در حالی که بسیاری از افراد محلی در فرانسه به زبان انگلیسی کاملاً صحبت می کنند ، آنها زبان مادری خود را ترجیح می دهند.

هزینه تحصیل در فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است. از جمله مهمترین مزایای آن می توان به کیفیت بالای تحصیلات ، شهریه قابل ملاحظه پایین و روش زندگی لذت بخش فرانسوی اشاره کرد.

نه تنها در فرانسه تحصیلات در سطح جهانی کسب می کنید – شهریه شهریه در دانشگاه های دولتی نسبتاً متوسط ​​است. شهروندان و ساکنان دائم کشورهای EEA و سوئیس می توانند بدون شهریه تحصیل کنند (به استثنای هزینه غیرقانونی در حدود 200 یورو در سال) ، در حالی که دانشجویان خارج از اروپا باید در دانشگاه های دولتی سالانه حدود 3000 تا 4000 یورو بپردازند. دانشگاه های خصوصی معمولاً سالانه بیش از 20،000 یورو شارژ می کنند.

گزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه

سطح زندگی در فرانسه باکیفیت است ، و یک چیز مسلم است: تحصیل در فرانسه یک تجربه عالی و تغییر دهنده زندگی برای شما خواهد بود.

فرانسه هر سلیقه ای را جلب می کند – و این فقط به معنای علاقه مندان به غذا و پنیر نیست. خواه شما یک محیط شلوغ شهری ، کوهستانهای آرام یا فضای آرام ساحل مدیترانه را ترجیح دهید ، مقصدی مناسب برای خود خواهید یافت. پاریس در محیطی جذاب و زیبا از یک طرز تفکر شهری منحصر به فرد ارائه می دهد.

برای زندگی دانشجویی در فرانسه حتی در شهرهایی مانند بوردو ، لیون یا تولوز نیز می توانید با 850 تا 1000 یورو در ماه از جمله محل اقامت دریافت کنید. این برای سطح اروپا هنوز متوسط ​​است. در برخی از شهرهای کوچکتر ممکن است هزینه کمتری نیز داشته باشید. اما به استثنای پاریس ، پایتخت است: انتظار داشته باشید که حداقل در هر ماه 1،250 تا 1،400 یورو خرج کنید – و اگر می توانید در خوابگاه اقامت دانشجویی ساکن شوید، هزینه مسکن کاهش می یابد.