سیستم آموزشی در بلژیک

 

فرایند بولونیا و منطقه آموزش عالی اروپا (The Bologna Process and the European Higher Education Area ): این فرایند سیستم های آموزش عالی را در سراسر اروپا یکپارچه کرد.

به عنوان بخشی از این منطقه یورو ، بلژیک متعهد است تضمین آموزش عالی با کیفیت بالا ، ارتقاء سیستم انتقال دانشجویان در عرصه بین المللی و همچنین گسترش دسترسی به تحصیلات تکمیلی.

تحصیل در بلژیک درهایی را برای تحصیل در سایر کشورهای اروپایی که در آن مدارک تحصیلی شما به آسانی شناخته می شود ، باز خواهد کرد و در نهایت دسترسی به کل بازار کار اروپا را در اختیار شما قرار می دهد.

 

ECTS credits = the achievement measuring system in the EHEA = the unit of value.

موسسات آموزش عالی

 

مؤسسات آموزش عالی در بلژیک سه هدف دارند: آموزش ، تحقیق و خدمت به جامعه.

 

مطالعات آموزش عالی در سه نوع موسسه برگزار می شود:

 

دانشگاه ها،

کالج های دانشگاه ،

دانشکده های هنری

دانشگاه ها ، کالج ها و دانشکده های هنری ، کلیه مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا مربوط به سه دوره تحصیلی و تعداد مشخصی از اعتبارات ECTS را اعطا می کنند.

دانشجویان می توانند دوره های زیر را که در یک چرخه واحد برگزار می شود (برآورده شدن از اهداف خاص شغلی و منجر به اعطای مدرک لیسانس) یا در دو دوره (ترکیب هر دو آموزش عمومی و تخصصی – بر اساس ریسرچ) در 26 رشته مادرو چهار گروه اصلی برگزار می کنند ، انجام دهند:

علوم انسانی و اجتماعی

فلسفه

الهیات

زبانها ، ادبیات و مطالعات ترجمه

تاریخ ، تاریخ هنر و باستان شناسی

اطلاعات و ارتباطات

سیاست و جامعه شناسی

قانون

جرم شناسی

اقتصاد و مدیریت

روانشناسی و علوم تربیتی

 

سلامت

دارو

علوم دامپزشکی

دندانپزشکی

علوم پزشکی و داروسازی

سلامت عمومی

مهارت های حرکتی

علم و تکنولوژی

 

علوم

کشاورزی و مهندسی بیولوژیک

مهندسی و فناوری

ساختمان و برنامه ریزی

 

 هنر

علوم هنر

هنرهای زیبا ، تجسمی و فضایی

موسیقی

تئاتر و هنرهای نمایشی

هنرهای نمایشی و فناوریهای پخش و ارتباطات

رقص

 

موتور جستجوی دانشگاهها و رشته ها در بلژیک

 

زبان تدریس

 

در بلژیک ، زبان آموزش و ارزشیابی در آموزش عالی، فرانسوی است ، به همین دلیل به دانش زبان خوب در اکثر رشته های تحصیلی نیاز است.

 

با این حال ، در طی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، برخی از دوره ها ممکن است به زبان دیگری ، معمولاً انگلیسی ، توزیع و ارزیابی شوند.

بعضی از دوره ها را می توان به طور کامل به زبان انگلیسی یا یک زبان خارجی دیگر (آلمانی ، هلندی) تحصیل و ارزیابی کرد: این امر به ویژه در مورد لیسانس های پیشرفته و کارشناسی ارشد پیشرفته صادق است بلکه برخی از دوره های دیگر که معیارهای خاصی را برآورده می کنند. بنابراین ، دانش فرانسه برای ثبت نام در این برنامه ها الزامی نیست.

دانشجویانی که فرصتی برای یادگیری زبان فرانسه نداشته اند اما بدون مشکل انگلیسی صحبت می کنند ، می توانند به راحتی برای دکترا تحصیل کنند. هنگامی که در بلژیک هستند ، آنها می توانند فرانسوی را به مرور یاد بگیرند.

لیست دوره هایی که به طور کامل یا جزئی به زبان انگلیسی در بلژیک تدریس می شود از طریق موتور جستجو در وب سایت رایا بین الملل موجود است.

هیچ قانون کلی برای پیش نیازهای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد. هر موسسه ای آزاد است که معیارهای پذیرش خود را از نظر مهارت به زبان فرانسوی تعیین کند ولی معمولا سطح B2 مورد نیاز است.

ما به شما توصیه می کنیم تا با واحد ثبت نام در دانشگاه منتخب خود ارتباط برقرار کنید تا نیازهای خاص خود را پیدا کنید.

رایا بین الملل – مهاجرت تحصیلی هوشمند برای دریافت بورسیه های تحصیلات تکمیلی در اروپا با ما ارتباط بگیرید.