در ادامه بررسی روش های تحصیل در کانادا به پست دکترا در کانادا می پردازیم. اکثر افراد می دانند که PhD چیست ، اما postdoc (پست داک) یا پست دکترا برای برخی ناآشناست. در این مقاله راهنمایی لازم در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی دوره پست دکترا در کانادا را دریافت خواهید کرد.

پست دکترا در کانادا

تفاوت فوق دکترا با پست دکترا در کانادا

در بسیاری از زمینه ها ، پست دکترا بعد از اخذ دکترای علمی ، قدم بعدی در مسیر شغلی آکادمیک است. (از این رو نام آن پست داک است.)
Postdoc یک پوزیشن موقتی است که به یک شخصی که Ph.D دارد اجازه می دهد برای ادامه تحصیل به عنوان یک محقق و کسب مهارت و تجربه ای که آنها را برای شغل آکادمیک خود آماده می کند.
بیشتر دوره های postdoc در دانشگاه یا صنعت هستند اما گاهی برخی از پست های postdoc در سازمان های غیرانتفاعی و دولتی هستند. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق پزشکان فوق تخصص در زمینه های STEM کار می کنند این نوع پوزیشن ها در علوم اجتماعی و علوم انسانی رایج تر شده است.

Postdoc چه کاری انجام می دهد؟

Postdoc در درجه اول محققی است که زیر نظر استاد راهنما به عنوان بخشی از یک گروه تحقیقاتی بزرگتر کار می کند. بدین ترتیب ، آنها تحقیقاتی را ، یا بر روی یک پروژه از پیش تعیین شده یا یکی از طرح های خود ، انجام می دهند و آن تحقیق را منتشر می کنند. در عین حال ، منظور از پست دکترا این است که محققان جوان را برای تبدیل شدن به محققان اصلی یا اعضای هیئت علمی ارشد آماده کند ، بنابراین آنها همچنین مسئولیت های ارشد مانند راهنمایی نوشتن کمک هزینه و تدریس را بر عهده می گیرند.

مدت دوره پست دکترا در کانادا

هیچ زمان مشخصی برای پست دکترا در کانادا وجود ندارد. این امر به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه ، کشور تحقیقاتی ، PI یا بودجه بستگی دارد. بیشتر دوره ها دو تا سه ساله هستند و برخی از آنها می توانند تمدید شوند. انجام بیش از یک فوق دکترا معمولاً قبل از اقدام برای پست های هیئت علمی معمول است. بعضی از کشورها تعداد کل سالهایی را که فرد می تواند به عنوان فوق دکترا کار کند محدود می کند. به عنوان مثال ، در کانادا و سوئد تنها یک دوره postdoc برای کل پنج سال امکان پذیر است ، در حالی که در ایالات متحده محدودیتی برای سال های postdoc وجود ندارد.

بودجه Postdoc چگونه تأمین می شود؟

موقعیت های Postdoc از چند طریق می تواند تأمین شود. برخی از فوق دکترا ها کارمندان حقوق بگیر دانشگاه ، موسسه یا شرکتی اسپانسز هستند. در مواردی به آنها کمک هزینه ای از کمک هزینه بورس ، بورسیه  تحصیلی کانادا یا بورسیه پرداخت می شود. در بعضی از کشورها ، عنوان پوزیشن نشان دهنده منبع بودجه است. به عنوان مثال در انگلستان ، یک دستیار فوق دکترا روی پروژه ای کار می کند که برای کمک مالی اعطا شده به PI تهیه و تأمین مالی شده است ، در حالی که به یک دانشجوی دکترا بورسیه تحصیلی اعطا می شود که به آنها امتیاز بیشتری در زمینه پروژه خود می دهد.
رایا بین الملل با تیمی مجرب در اقصی نقاط جهان که از فارغ التحصیلان دوره های تکمیلی خارج از کشور هستند در زمینه اخد پذیرش در دوره های پست داک خدمات ارائه می نماید. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خود را جهت ارزیابی رایگان به آدرس ایمیل info@internationalraya.com ارسال نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای پست کترا در کانادا

برای هر پوزیشن پست دکترا در کانادا که درخواست می کنید ، باید مدارک مختلفی را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کنید. ضروری است که هر مدرک را متناسب با پوزیشن خاص مورد نظر خود تنظیم نمایید. به الزامات هر پوزیشن توجه نموده و اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مربوطه را از جمله:

– CV (رزومه) شامل سوابق مدارک تحصیلی و تحقیقاتی شما است.
– انگیزه نامه: که باید با دقت متناسب با هر پوزیشن و با درنظر گرفتن شرایط فردی متقاضی پست داک باشد. در انگیزه نامه تأکید نمایید که چگونه کار شما با هدف پست دکترا در کانادا ارتباط دارد و توانمندیهای خود را در چارچوب پروژه انجام دهید. به طور خلاصه مدارک مربوطه خود را برای پوزیشن مربوطه لیست کنید. شما می بایست بگویید که آزمایشگاه یا آن واحد تحقیقاتی از داشتن شما در پروژه چه منفعتی خواهد برد ، نه این که صرفاً شما از دریافت این فوق دکترا بهره مند میشوید.
– پروپوزال تحقیقاتی: پروپوزال تحقیقاتی شما ریسرچهایی را که در طول دوره فوق دکترا انجام می دادید توضیح می دهد. شما باید ضمن مراجعه به سوابق گذشته ، موضوع را معرفی کرده و به خلا علمی در زمینه ای که پروژه شما پر می کند ، اشاره کنید. سپس جدول زمانی خود را برای دستیابی به اهداف خود (از جمله انتشارات) بررسی نمایید. با توضیح چگونگی انطباق پست دکترا در مسیرآینده شغلی شما نتیجه گیری کنید.

بیانیه تحقیق – برخلاف پیشنهاد تحقیق ، این سند از تجربه قبلی تحقیق شما عبور می کند و شامل نشریات ، سخنرانی ها ، سخنرانی های کنفرانس یا پوسترهای ناشی از آن است.

منابع- بیشتر مواضع به دو تا سه توصیه نامه احتیاج دارند. علاوه بر سرپرست خود ، باید از سایر همکاران یا اعضای کمیته با تخصص در زیرمجموعه ای که متقاضی آن هستید ، بپرسید.

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]