آفتابی ترین شهرهای کانادا

با توجه به اقلیم متنوع و وسعت کشور کانادا لزوم اطلاع ازویژگی های خاص اقلیمی هر شهر بسیار حائز اهمیت است. این آگاهی در تصمیم گیری برای انتخاب یک شهر تعیین کننده است. برای ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند شاید شناخت آفتابی ترین شهرهای کانادا و ابری ترین شهرهای کانادا بسیار مهم باشد.

در این جا به بررسی 3 شهر آفتابی و 3 شهر ابری کشور کانادا می پردازیم .

آفتابی ترین شهر های کانادا

1. کلگری واقع در استان آلبرتا

کلگری آفتابی ترین شهر کانادا است.

طبق گزارشات وب سایت worldatlas.com ، به طور متوسط ​​سالانه 333 روز آفتابی و 2،396 ساعت آفتابی در این شهر وجود دارد.

کلگری تابستان های گرم و دمای هوا در روز اغلب بیش از 30 درجه سانتیگراد می باشد .

فعالیتهای تابستانی بسیاری برای لذت بردن از تابستان های کلگری وجود دارد ، مانند شنا کردن در رودخانه Bow and Elbow، دوچرخه سواری ، پیاده روی در بسیاری از پارک ها ، کاوش در باغ وحش کلگری یا سفر به کوه های راکی.

همچنین رویدادها و جشنواره های تابستانی بسیاری در فضای باز برگزار می شود که جشنواره موسیقی محلی کلگری از مهمترین رویدادهای فرهنگی این شهر است .

2. ادمونتون

ادمونتون یکی دیگر از شهرهای مشهور و آفتابی استان آلبرتا است.

البته تابستان ها به اندازه کلگری گرم نیستند ولی ادمونتون سالانه به طور متوسط ​​325 روز آفتابی و 2345 ساعت آفتابی روشن را تجربه می کند.

تنوع فعالیتهای تفریحی تابستانی در ادمونتون بسیار زیاد است ، مانند پیاده روی در دره رودخانه ساسکاچوان شمالی ، نمایشگاه K Days ، بازی های فوتبال ، پارک های تفریحی مانند پارک هوایی Snow Valley و Jurassic Forest ، و همچنین استخرهای روباز.

3. وینیپگ

طبق اطلاعات worldatlas.com ، وینیپگ مانیتوبا سومین شهر آفتابی کانادا است که دارای 2،353 ساعت آفتابی و 316 روز آفتابی در سال است.

وینیپگ میزبان جشنواره ها و رویدادهای تابستانی بسیاری همانند جشنواره مردمی وینیپگ ، رقص باله ، و جشنواره هایی در پارک Assiniboine است.

از دیگر شهرهای آفتابی کانادا می توان به فورت سنت جان ، رجینا ، ساسکاتون ، اتاوا ، همیلتون ، ویکتوریا و تورنتو اشاره کرد.

ابری ترین شهر های کانادا

شهر شاهزاده روپرت

واقع در استان بریتیش کلمبیا ابری ترین شهر کاناداست با تنها 250 ساعت آفتابی در سال.

از آنجایی که این شهر توسط آب احاطه شده است ، ابرهای زیادی در اسمان این شهر وجود دارد.

البته این موضوع به معنای نبود فعالیت های تابستانی نیست و مقاصد تفریحی زیادی در فضای باز وجود دارد.
از قبیل موزه شمال بریتیش کلمبیا و مرکز بازدید کنندگان پرنس روپرت.

ونکوور

بنا به گزارشات وب سایت ویکی پدیا ، به طور متوسط سالیانه ​​154.4 روز بارانی در در شهر ونکور وجود دارد .

تابستان در ونکوور بسیار زیبا است و تعدد مراکز و چشم اندازهای طبیعی در این شهر کاملا مشهود است . سواحل منحصربه فرد اقیانوس آرام ، پارک استنلی ، پیاده روهای متعدد با سنگ فرش خاص ، کوه Grouse و پارک پل معلق Capilano همه و همه شهر ونکوور را به یکی از شهر های زنده و توریست پذیر تبدیل کرده است .

شهر ابوتسفورد

بر اساس گزارشات وب سایت currentresults.com ، شهر ابوتسفورد استان بریتیش کلمبیا ، 80 روز بدون آفتاب و 5336 ساعت ابری دارد.

ابوتسفورد یک شهر زیبا برای بازدید و ماجراجویی و پر از مکان های توریستی تفریحی ورزشی است .
تورهای هلیکوپتری و آسمان پیمایی ، شنادراستخرهای رو باز ، چتربازی ، قایق رانی کایاک از جمله فعالیت های ماجراجویانه در این شهر است .

از دیگر شهرهای ابری در کشور کانادا هالیفاکس با 75 روز ابری و کینگستون با 69 روز ابری می باشد .