شرایط زندگی در کانادا برای دانشجویان

شرایط زندگی در کانادا برای دانشجویان

زندگی در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی محیطی خوب و آرامی را برای شما فراهم میکند.
کانادا به عنوان یک کشور چند فرهنگی و مردم دوست در دنیا شناخته شده است.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید لازم است بعضی از اصول را بدانید.

زندگی در کانادا به عنوان یک دانشجو چگونه است؟

دانشگاه یا کالج ؟

دانشگاه و کالج کانادا
دانشگاه یا کالج؟

تحصیلات عالی در کانادا شامل دانشگاه و کالج است. هر یک از این موسسات فرصت های بی نظیری را برای یادگیری و رشد به وجود می آورند.

در کالج و آموزشگاه های حرفه ای، روزهای شما با روشی کاملاً عملی و مملو از تجربیات شغلی می گذرد.
برای مثال اگر شما می خواهید شغل نجاری را در آینده انتخاب نمایید در اموزشگاه و کالجی که درس می خوانید ممکن است روز را به طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه اختصاص دهید. به طور خلاصه شما فرصت های زیادی برای تمرین مهارت های مورد علاقه ی خود دارید تا به آمادگی لازم برای ورود به محیط کار برسید.

در دانشگاه روزهای شما شامل سمیناردادن ، آزمایشگاه ، آموزش کلاسی یا کارگاه خواهد بود. این تنوع همان چیزی است که دانشجویان بین المللی توقع دارند، این تنوع ترکیبی از یادگیری را به شما فراهم میکند تا ضمن درس خواندن آماده برای بازار کار آینده شوید.
در دانشگاه ها و کالج ها اساتید و مربیان ساعاتی را در نظر می گیرند تا با دانشجویان گفت و گو کنند و روند پیشرفت آن‌ها را بررسی نمایند.
همچنین در هر کلاس حداقل یک دستیار آموزشی یا آزمایشگاهی وجود دارد معمولاً یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رشته شماست که برای ارائه پشتیبانی یادگیری بیشتر به دانشجویان نیز در دسترس است.

زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا
زندگی دانشجویی در کانادا چگونه است؟

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در کلاس ها شرکت خواهید کرد و بیشتر وقت خود را صرف انجام تحقیقات ، پروژه یا پایان نامه خود می کنید. شما با راهنمایی تخصصی استادان ، محققان و مربیان در کانادا پیشرفت خواهید کرد. همچنین می توانید در دانشگاه به عنوان دستیار آموزش مشغول کار شوید. در هر مقطعی که در کانادا تحصیل می کنید زندگی دانشجویی قسمت عظیمی از تجربیات شما خواهد بود.

در کالج ها و دانشگاه ها با دانشجویان دیگر از فرهنگ های مختلف آشنا می شوید و به مکان های دیدنی کانادا می روید.این ارتباطات در آینده می تواند موقعیت خوبی را برای شما رقم بزند.
فرهنگ کانادا تحت تأثیر سنت های انگلیس و فرانسه است اما با توجه به مهاجرت کردن افراد از کشورهای مختلف یک کشور چند فرهنگی است.
کانادایی ها از طرفداران بزرگ ورزش های حرفه ای هستند و مشهورترین آنها لیگ ملی هاکی است. بیشتر شهرهای کانادا میزبان رویدادهای ورزشی متعددی هستند.

آداب و رفتار

کانادایی ها مردمانی مودب و جامعه مدار هستند که مهاجران را ترغیب می کنند تا شیوه های فرهنگی خود را حفظ کرده و به اشتراک بگذارند. رفتار آنها مانند آنچه در آمریکا و انگلیس یافت می شود، نیست.کانادا نیز به عنوان یکی از امن ترین کشورهای کره زمین شهرت دارد. نگرش راحت کانادایی ها این کشور را به مکانی فوق العاده برای تحصیل دانشجویان بین المللی در هر زمینه ای تبدیل می کند.

اسکان دانشجویان

اکثر دانشگاه ها دارای خوابگاه دانشجویی هستند ولی این به معنای داشتن ظرفیت برای همه دانشجویان نیست. دانشجویان سال اول اغلب در اولویت خوابگاه های دانشجویی هستند. این اقامتگاه ها به سبک خوابگاه هایی هستند که ممکن است دارای امکانات رفاهی مشترک مانند آشپزخانه یا حمام باشند. دانشجویانی که از فکر زندگی در یک منطقه با جنسیت مختلط ناراحت نیستند ، باید قبل از رزرو اتاق ، نیازهای خود را به دانشگاه اطلاع دهند. اقامتگاه خارج از دانشگاه نیز به صورت اسکان در میان یک خانواده یا اجاره خصوصی در دسترس است.

هزینه تحصیل – زندگی برای دانشجویان بین المللی

هزینه های تحصیل در کانادا چقدر است؟

دانشجویان برای تحصیل در کانادا معمولا بین 20000 تا 40000 هزار دلار در سال نیاز دارند این رقم شامل شهریه، اسکان و سایر هزینه های زندگی است. با توجه به سبک زندگی هر فرد این رقم میتواند کمتر باشد. مثلا برای اجاره یک خانه در کانادا میتوانید با یکی از دوستان خود زندگی کنید و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

کار و تحصیل در کانادا

برای کار و تحصیل در کانادا باید به مجوز اجازه تحصیل خود پایبند باشید. دانشجویان بین المللی مجاز به کار در دانشگاه با مجوز تحصیل معتبر هستند، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که این شرکت به طور قانونی وابسته به دانشگاه است. کار در خارج از دانشگاه نیز حداکثر برای 20 ساعت در هفته مجاز است، اما تنها در صورت داشتن مجوز کار یا اجازه تحصیل که معتبر باشد.

مزایای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی کانادایی

دانشجویان بین المللی در کانادا دارای مزایای زیادی هستد.
از برنامه های بی شمار در دانشگاه برای جذب دانشجویان تا برنامه های مهاجرتی که برای کمک به تسهیل برنامه های اقامت دائم طراحی شده است. برنامه های کانادا برای تعالی آموزشی را نمی توان انکار کرد!

با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا، دولت ها و مراکز آموزشی در حال برنامه ریزی های مختلف برای افزایش تجربه دانشجویی هستند و دانشجویان بین المللی علاقه مند پس از اتمام تحصیل به راحتی میتوانند وارد بازار کار شوند و برای اقامت دایم اقدام کنند.
گذشته از برنامه هایی که برای کمک به دانشجویان طراحی شده است، دولت کانادا هم در سطح استان و هم فدرال مجموعه ای از برنامه های مهاجرتی را برای کمک به دانشجویان بین المللی برای انتقال به اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی ارائه می دهد.