از کدام اپراتور در کانادا سیم کارت بخریم؟ | مقاله جامع خرید سیم کارت در کانادا

بهترین اپراتور های تلفن همراه در کانادا

خرید سیم کارت تلفن همراه در کانادا – کدام اپراتور بهتر است؟

یکی از اولین دغدغه های تازه واردین به کانادا انتخاب اپراتور سرویس تلفن همراه است.
شما شاید ساعت ها برای این انتخاب وقت صرف کنید و ارایه دهندگان مختلف را با هم مقایسه کنید.
در نهایت با توجه به صرف وقت خود این امکان وجود دارد نتوانید سرویس مناسب خود را انتخاب نمایید.

این نکته را بهتر است بدانید هیچ ارائه دهنده سرویس تلفن کانادایی وجود ندارد که بهترین گزینه برای همه باشد شما باید با توجه به نیاز خود یک ارایه دهنده را انتخاب نمایید.
شما برنامه های خود را برای آمدن به کانادا تنظیم کرده اید. پرواز خود را رزرو کرده اید و اکنون از هواپیما پیاده شده اید و اولین قدم های خود را در خاک کانادا برداشته اید. اولین کاری که شما انجام می دهید چیست؟ با مادرتان تماس می گیرید تا خبر رسیدن خود را به کانادا بدهید یا به هتلی که در کانادا رزرو کرده اید تماس میگیرید برای هماهنگی ها ؟

برای انجام دادن کارهای بالا نیاز به یک سرویس تلفن همراه دارید.
در این مقاله اپراتورهای خوب ارایه دهنده سرویس تلفن را معرفی میکنیم تا شما به راحتی بتوانید انتخاب خود را انجام دهید.

چقدر برای طرح تلفن همراه کانادایی باید پرداخت کنید؟

هزینه برنامه های تلفنی کانادا بسته به نوع خدماتی که دریافت می کنید بسیار متفاوت است. اگر می خواهید یک برنامه تلفنی ساده داشته باشید که فقط به شما امکان برقراری تماس و پیامک را بدهد می توانید گزینه های ارزان را پیدا کنید.

اما
این روزها عصر اینترنت است اکثر کاربران تلفن همراه خواهان حداقل برخی داده ها ( اینترنت ) با برنامه تلفن خود هستند. همانطور که مشخص شد ، اینترنت ها تأثیر زیادی در قیمت طرح تلفن شما در کانادا دارند. براساس گزارش سال 2019 به سفارش دولت کانادا هزینه یک طرح تلفنی با 5 گیگابایت (اینترنیت) از 57 دلار تا 101 دلار کانادا در ماه است. این روزها ، افراد زیادی بیش از 5 گیگابایت اینترنت می خواهند. اگر اهل اینترنت هستید ، خود را برای پرداخت هزینه های آن اماده کنید.

یک خبر خوب این است که در مارس 2020 ، دولت موافقت کرد که ارائه دهندگان عمده تلفن همراه کانادا ظرف دو سال آینده قیمت برنامه خود را 25 درصد کاهش دهند.

آیا بهتر است “دستگاه خود را بیاورید” یا از یک ارایه دهنده دستگاه خود را دریافت کنید؟

یکی از اولین مواردی که می تواند عامل اصلی آن باشد این است که آیا دستگاه شخصی خود را (BYO) به همراه می آورید یا تلفن را از طریق ارائه دهنده خود خریداری می کنید.
بسیاری از تازه واردان به کانادا چاره ای جز BYO ندارند ، زیرا گزینه دیگر خرید تلفن با قرارداد فقط در صورت دریافت چک اعتباری کانادایی در دسترس است و اغلب برای تکمیل چک اعتباری به سابقه مالی در کانادا نیاز دارید.
BYO به این معنی است که شما قبل از ثبت نام با ارائه دهنده خود ، قبلاً تلفن خریداری کرده اید. برنامه های BYO معمولاً ارزان تر از خرید برنامه از طریق یک ارائه دهنده هستند. این به این دلیل است که وقتی شما تلفن را از طریق ارائه دهنده خود خریداری می کنید ، آنها هزینه را از طریق هزینه های بزرگ پیش پرداخت یا توزیع هزینه تلفن در یک سری اقساط پرداخت یا قرارداد جبران می کنند.

با این حال ، BYO نیز می تواند پیچیده باشد. خرید یک گوشی جدید اغلب گران است. شما می توانید یک تلفن دست دوم را خریداری کنید ، اما باید مطمئن شوید که نیازهای شما را براورده میکند یا نه.

آیا میتوانید تلفن همراه کشور خود را همراه بیاورید؟ تلفن همراه باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

ابتدا باید تلفن شما قفل نباشد تا بتوانید آن را به شرکت مخابراتی دیگری منتقل کنید. تلفن قفل نشده تلفنی است که محدود به شرکت مخابراتی خاصی نباشد بنابراین با داشتن سیم کارت مناسب ، تلفن شما می تواند با هر ارائه دهنده و هر شبکه ای در کانادا کار کند
دوم ، تلفن باید با شبکه های تلفن همراه کانادا ، از جمله با فرکانس های تلفن همراه این شبکه ها سازگار باشد که میتوان گفت اغلب تلفنهای همراه سازگارند.

برنامه های BYO چقدر ارزان ترند؟

برنامه های BYO ارزانترین گزینه ای است که در کانادا پیدا خواهید کرد و مکالمه ، پیام کوتاه و داده را برای شما فراهم می کند.

بیایید از ارائه دهنده Koodo به عنوان مثال استفاده کنیم. اگر آیفون 11 پرو جدید را با برنامه تلفن Koodo خود خریداری کنید ، آنها از شما می خواهند که آن را با استفاده از سیستم پرداخت TAB آنها برای تلفن های جدید پرداخت کنید. با استفاده از این سیستم ، باید طی دو سال آینده “برگه” تلفن خود را با نرخ 30 دلار در ماه پرداخت کنید. در طی این دو سال ، شما همچنین ملزم به خرید یک طرح تلفن “فوق العاده بزرگ” از طریق Koodo خواهید شد.

اگر تصمیم دارید خدمات خود را با Koodo متوقف کنید ، یا اگر لازم است تلفن خود را قبل از پایان آن دوره تعویض کنید ، ملزم به پرداخت بقیه “قرارداد” خود خواهید بود. این یکی دیگر از مزایای مهم برنامه های دستگاه BYO است: آنها معمولاً به قرارداد نیاز ندارند. این بدان معناست که شما می توانید خدمات خود را متوقف کرده و ارائه دهنده خدمات را در هر زمان بدون جریمه تغییر دهید

چه شرکت هایی بزرگترین ارائه دهنده تلفن همراه در کانادا هستند؟

کانادا به داشتن برنامه های تلفنی بسیار گران قیمت مشهور است ، خصوصاً در مورد سرویس های اینترنتی.
یکی از دلایل گران بودن برنامه های تلفنی کانادا این است که رقابت زیادی در بازار وجود ندارد. در بیشتر کشورهای اروپایی ، ارائه دهندگان مخابرات زیادی وجود دارد که برای به دست آوردن مشتری با یکدیگر رقابت می کنند و این رقابت قیمت ها را پایین می آورد.
کانادا همچنین قوانین سختگیرانه ای را برای جلوگیری از ورود شرکت های خارجی به بازار وضع کرده است.

در کانادا ، فقط سه ارایه دهنده بزرگ در بازار وجود دارد: راجرز ، تل آس و بل.
این شرکت ها در خدمات مخابراتی کانادا به عنوان بزرگترین شرکتهایی خدماتی در حوزه ارایه سرویس های مخابراتی شناخته می شوند.
در کنار این شرکت ها ، شرکت های دیگری مانند فایدو، ویرجین، کودو در این حوزه فعالیت می کنند.
به طور کلی ، هر یک از ارائه دهندگان تلفن در هر یک از گروه ها ( قدیمی،جدید) باشد خدمات تقریباً یکسانی را با قیمت های تقریباً یکسان ارائه می دهند. اگر یک ارائه دهنده در یک گروه گزینه های خود را تغییر دهد ، احتمال زیادی وجود دارد که دو نفر دیگر نیز از این روش پیروی کنند.

منطقه های تحت پوشش

همانطور که سه غول مخابراتی کانادا ، راجرز ، تل آس و بل در گسترده ترین شبکه های کشور ارائه می دهند. اگر در یک منطقه شهری در کانادا زندگی می کنید ، در محدوده پوشش این شرکت ها قرار خواهید گرفت.
کانادا کشوری عظیم است بنابراین اگر در منطقه ای روستایی یا شهری کوچک و دور از یک شهر زندگی می کنید حتما قبل از خرید برنامه تلفنی ، شبکه ها را بررسی کنید. Telus و Bell در واقع شبکه تلفن همراه یکسانی دارند و به همین ترتیب قادرند مناطق روستایی بیشتری نسبت به راجرز را تحت پوشش قرار دهند. اما اگر در مناطق روستایی زندگی می کنید ، قبل از خرید در مورد منطقه پوشش حتما از شرکت ها سوال بپرسید.

در چند استان کانادایی منتخب ، سایر ارائه دهندگان مخابرات استانی در بازار هستند و گزینه های اضافی را برای ساکنان فراهم می کنند. اگر برنامه های شما شامل ساسکاچوان ، کبک ، انتاریو ، آلبرتا یا بریتیش کلمبیا است ، حتما گزینه های خاص استان را بررسی کنید.

در چند سال گذشته ، تعداد معدودی از ارائه دهندگان تلفن مستقل در حال رشد بوده اند ، که اغلب از سه شبکه بزرگ پشتیبانی می کنند و به آنها امکان می دهد ضمن کاهش هزینه ها ، پوشش گسترده ای ارائه دهند. یک مثال PhoneBox مستقر در ونکوور است که توانسته اند کمترین نرخ ها را در بازار ارائه دهند. در واقع نرخ آنها بسیار پایین است.

“سه شبکه بزرگ”: راجرز ، تل آس و بل

راجرز ، تلوس و بل علاوه بر اینکه شرکتی هستند که مارک های فلانکر دارند ، خدمات مخابراتی متمایز خود را نیز ارائه می دهند. در هر استان ، Big Three طیف متفاوتی از خدمات مخابراتی را ارائه می دهد ، از جمله خدمات تلفن ، اینترنت و تلویزیون. مارک های فلانکر منحصراً ارائه دهنده تلفن هستند و اینترنت خانگی یا خدمات کابلی را ارائه نمی دهند.

در سال 2019 ، همه شرکت های Big Three اولین برنامه تلفن همراه را برای داده های نامحدود در کانادا معرفی کردند. این برنامه ها به مشتریان محدودیت داده های پرسرعت در ماه را می دهد: 10 گیگابایت ، 20 گیگابایت یا 50 گیگابایت و با رسیدن به این حد ، مشتری همچنان می تواند از داده ها استفاده کند ، اما سرعت با سرعت بسیار کمتری کاهش می یابد.

این برنامه در گرانترین قیمت قرار دارد و برنامه های 10 گیگابایتی برای دستگاه BYO از 65 تا 75 دلار شروع می شود (قیمت ها به تفکیک استان متفاوت است) ، به علاوه یک هزینه اضافی که ماهیانه توزیع می شود در صورت انتخاب تلفن برای برنامه های 50 گیگابایتی ، می توانید انتظار داشته باشید که برای برنامه BYO ماهانه حدود 115 تا 125 دلار بپردازید.

گزینه های خانوادگی:

همه این سه شرکت بزرگ تخفیف هایی را برای خرید چندین خط تلفن ارائه می دهند ، بنابراین اگر قصد دارید برنامه های تلفنی را برای کل خانواده خود خریداری کنید ، می خواهید این شرکت ها را در نظر بگیرید. این تخفیف ها از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است ، اما مارک های مشابه گزینه های خانوادگی زیادی را ارائه نمی دهند.

در کانادا برنامه های خانوادگی اغلب از “دیتا مشترک” استفاده می کنند ، که در همه کشورها این گزینه نیست. اشتراک داده اجازه می دهد تا چندین خط تلفن به همان داده مشترک متصل شوند..

با این حال ، حتی اگر قصد خرید برنامه های تلفنی برای خود و خانواده خود را دارید ، ممکن است بتوانید گزینه های ارزان تری برای مکالمه ، پیام کوتاه و داده ها پیدا کنید. اما ، اگر خانواده ای هستید که نیاز به دیتا (اینترنت) کلان دارید ، احتمال اینکه این شرکت ها برای شما گزینه ی خوبی باشد زیاد است.