کانادا رتبه سوم جهان در جذب دانشجویان برای تحصیل

کانادا جذب دانشجویان تحصیلی

کانادا در حال حاضر رتبه 3 جهانی در جذب دانشجویان بین المللی را دارد.

جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا طی دهه گذشته سه برابر شده و به 642000 نفر در سال 2019 رسیده است. تحصیل در کانادا پس از ایالات متحده آمریکا و استرالیا به مقام سوم جهانی رسیده است.
کانادا اکنون با 642000 دانشجوی بین المللی ، سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی در جهان است.
بر اساس داده های اداره مهاجرت کانادا جمعیت دانشجویان بین المللی کانادا نسبت به سال قبل 13 درصد افزایش یافته است و این یعنی در یک سال رشد دو رقمی داشته است.
به طور کلی ، 404،000 دانشجوی بین المللی مجوز تحصیل خود را در سال 2019 از کانادا اخذ کرده اند.
جمعیت دانشجویان بین المللی کانادا طی 20 سال گذشته شش برابر افزایش یافته است و فقط در دهه گذشته سه برابر شده است.

با افزایش جمعیت طبقه متوسط جهانی ، کانادا رشد می کند ، دانش آموزان بیشتری به دنبال تحصیل و در برخی موارد فرصت های مهاجرت به خارج از کشور هستند. طبق آمار یونسکو ، در حال حاضر بیش از پنج میلیون دانشجوی بین المللی در سطح جهان وجود دارد ، در حالی که در سال 2000 حدود دو میلیون دانشجو بین المللی وجود داشته است.

در کانادا ، کالج ها و دانشگاه ها گزینه ای جز جذب دانشجویان بین المللی بیشتر برای تأمین هزینه های اقتصادی ندارند. رشد در میان گروه اصلی دانشجویان متولد کانادا که وارد کالج ها و دانشگاه ها می شوند (افراد بین 18 تا 24 سال) به دلیل پایین بودن میزان زاد و ولد در کانادا ، در دهه گذشته راکد بوده است.
تقریباً 50 درصد دانشجویان بین المللی در انتاریو تحصیل می کنند
انتاریو بزرگترین استان دانشجویان بین المللی در کانادا است. انتاریو در سال 2019 ، میزبان حدود 48 درصد از جمعیت دانشجویان بین المللی کانادا بوده است
بریتیش کلمبیا با 23 درصد دانشجویان بین المللی کانادا – حدود 145000 نفر در رتبه دوم قرار دارد.
کبک سوم است ، با 14 درصد از کل دانشجویان بین المللی در کانادا – 87000 نفر.
مانیتوبا و نوا اسکوشیا از نظر سرانه جمعیت دانشجویی بین المللی بالایی دارند و در هر استان حدود 19000 دانشجوی بین المللی دارند.
جزیره پرنس ادوارد در دهه گذشته بیشترین رشد را تجربه کرده است

طی دهه گذشته ، استان آتلانتیک از جزیره پرنس ادوارد بیشترین رشد را در میان استان ها و سرزمین ها داشته است. از سال 2010 جمعیت دانشجویان بین المللی تقریباً 5 برابر شده است.
از دیگر استانهایی که در این مدت حداقل دو برابر جمعیت دانشجویان بین المللی خود را تجربه کرده اند می توان به نیوفاندلند و لابرادور ، کبک ، انتاریو و منیتوبا اشاره کرد.

چرا کانادا برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب است؟

تحقیقات اداره آموزش بین المللی کانادا نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به دلیل کیفیت بالای آموزش در کشور و همچنین شهرت آن به عنوان یک جامعه چند فرهنگی و مدارا ، کانادا را انتخاب می کنند.
حدود 60 درصد دانشجویان بین المللی نیز بهگزارش داده اند که پس از تحصیل علاقه مند به اقامت دائم کانادا هستند.
کانادا یکی از بهترین برنامه های رقابتی در جهان را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که به آنها اجازه می دهد تا هنگام تحصیل کار کنند ، سپس مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را برای به دست آوردن تجربه کاری کانادایی دریافت می کنند و سپس بیش از 80 جریان مهاجرت در کلاس اقتصادی را به آنها ارائه می دهد.
ملاحظه دیگر این است که در حالی که دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند ، هزینه های کلی آنها در کانادا کمتر از ایالات متحده ، استرالیا و انگلستان است. دلیل عمده این امر پایین بودن نرخ بودن دلار کانادا نسبت به دلار آمریکا ، پوند انگلیس و یورو است.

22 میلیارد دلار و بیش از 170 هزار شغل به لطف دانشجویان بین المللی کانادا

تحقیقات دولت کانادا تخمین می زند که دانشجویان بین المللی سالانه 22 میلیارد دلار به اقتصاد کشور کمک می کنند و به حفظ بیش از 170،000 شغل کمک می کنند
فراتر از این تأثیر عمده ، دانش آموزان بین المللی قرار است به لطف بیش از 80 مسیر مهاجرتی که از طریق اکسپرس انتری وسایر برنامه های فدرال مانند خلبان مهاجرت ، برنامه آتلانتیک و همچنین برنامه نامزدهای استانی ، این مسیرها جریان های اختصاصی برای دانشجویان بین المللی دارند و همچنین ممکن است امتیازات اضافی به دانشجویان بین المللی اعطا کنند. این به دلیل تحقیقات دولت فدرال است که نشان می دهد دانشجویان بین المللی که مهاجر می شوند نتایج بسیار قوی در اقتصاد کانادا دارند.
به همین ترتیب ، دانشجویان بین المللی بیشتری اقامت دائم می گیرند.

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]