مهاجرت تحصیلی کانادا نکته

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی

درمورد برخی از مواردی که مجبور هستید هنگام مهاجرت تحصیلی به کانادا به آنها عادت کنید، نوشتیم.

غذا

در حالی که کانادا غذاهای سنتی زیادی ندارد ، شربت پوتین و افرا محبوب هستند و اغلب کانادایی ها از آن استفاده می کنند.کانادایی ها به عنوان نشان دادن میهن پرستی شربت افرا را روی پنکیک ، وافل و سایر مواد غذایی می ریزند. پوتین سیب زمینی سرخ کرده است و در کشک پنیر و پنیر غوطه ور می شود.

طیف گسترده ای از غذا از جاهای دیگر جهان در کانادا وجود دارد ، که نشان دهنده میزان جذب افراد از کشورهای مختلف است. به عنوان مثال ، تورنتو دارای محله های یونان ، چینی ، ایتالیایی و بسیاری از محله های دیگر است که غذاهای اصیل ارائه می دهند

نکات مربوط به سبک زندگی

افراد در کانادا از حقوق افراد دیگر محافظت می کنند. احساس نکنید که برای جا افتادن باید ارزشها یا هویت خود را به خطر بیندازید. افراد بر اساس اعتقادات مذهبی ، گرایش جنسی یا قومیت آنها قضاوت نمی شوند ، بلکه شخصیت و عملکرد آنها قضاوت می شود.

این امر کانادا را به یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی و تحصیل تبدیل می کند. همچنین این وظیفه شماست که به فضای شخصی و مرزهای مردم احترام بگذارید. از پرسیدن اطلاعاتی که ممکن است مانند وضعیت تأهل و سن بسیار شخصی تلقی شود ، خودداری کنید. برخی از کانادایی ها عادت دارند 15 دقیقه زودتر از زمان خود برسند، بنابراین دیر نکنید.

مردم

کانادایی ها معمولاً به خوش تیپ بودن معروف هستند ، بنابراین از تیپ آن ها شگفت زده خواهید شد. از صندوقدار، تاجر ، راننده اتوبوس ، دانش آموزان افراد خوش تیپی را میبینید.

کانادا شهر چند فرهنگی است و شما در کانادا احساس غریبی نمی کنید و راحت هستید.

مسکن

زندگی در خارج از دانشگاه راهی عالی برای زندگی مستقل و کشف بی نظیر فرهنگهای مختلف است. مهم است که شما حقوق و مسئولیت های خود را به عنوان مستأجر بدانید.
اگر به دنبال مکانی برای اجاره برای سال تحصیلی خود هستید ، میتوانید یک مشاور املاک استخدام کنید یا اگر در شهر هستید به تنهایی بروید و منطقه را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که جزئیات مربوط را برای زندگی کردن و راحتی شما را داشته باشد.

ویزا

برای تحصیل در کانادا ، به مجوز تحصیل نیاز دارید و هرچه زودتر درخواست خود را شروع کنید بهتر است. هنگام ورود به شما اجازه اقامت موقت داده می شود. این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا هفته ای به تعداد محدودی در کانادا کار کنند. پس از فارغ التحصیلی در صورت احراز شرایط می توانید درخواست مجوز کار سه ساله دهید.

ورزش ها

اگرچه کانادا به دلیل هاکی روی یخ بسیار شناخته شده است ، اما ورزش رسمی این کشور لاکروس است. ما همچنین متعجب شدیم که فهمیدیم بسکتبال در کانادا اختراع شده است.

بیشتر ورزشهای فضای باز از امکانات داخل سالن برخوردار هستند ، بنابراین نمی توانید از هوای بد بهانه ای برای عدم ورزش استفاده کنید. اگر احساس ماجراجویی می کنید می توانید اسکی و اسکیت را امتحان کنید.

مطالعات بیشتر

قبل از آمدن به کانادا شاید ارزش داشته باشد که در مورد مراحل بعدی خود بعد از دانشگاه فکر کنید. برخلاف برخی از کشورها که ورود به رشته های تحصیلات دانشگاهی مانند حقوق ، پزشکی ، دندانپزشکی و حقوق مستقیم است ، در کانادا لازم است قبل از اقدام به این برنامه ها حداقل سه سال دوره کارشناسی خود را بگذرانید.

گرفتن پذیرش در رشته های حرفه ای رقابتی است. در برخی از مدارس تعداد دانشجویان بین المللی که می توانند پذیرش کنند سهمیه بندی شده است. اجازه ندهید این مسئله شما را از هدف خود دور کند ، مسیرهای دیگری وجود دارد که می توانید برای رسیدن به اهداف شغلی خود طی کنید

سیستم آموزشی کانادا

خود را با سیستم آموزش عالی کانادا و بخصوص سیستم موسسه خود آشنا کنید. مفید است که از شرایط تحصیلات خود ، رشته های ترکیبی یا تخصصی ، اصلی و جزئی که باید بگیرید و همچنین چگونگی تحقق آنها ، آگاهی داشته باشید. کاتالوگ دوره های آنلاین ممکن است بسیار طولانی باشد ، بنابراین برای صحبت با یک مدیر ثبت یا مشاور علمی تماس بگیرید.

دانشگاه ها اغلب بورسیه های تحصیلی جذابی را به دانشجویان آینده و دانشجویان فعلی ارائه می دهند ، بنابراین مراقب باشید. دقیقاً مانند درخواست ویزا ، اولین قدم برای موفقیت این است که در مهلت ها و موعد مقرر قرار بگیرید.

آب و هوا

آماده باشید – در زمستان واقعا سرد است. قبل از آمدن برف های سنگین ، حتماً چکمه های زمستانی ، کاپشن گرم ، دستکش و…. بخرید. نکته اصلی برای شکوفایی در زمستان کانادا مراقبت از خود است تا بتوانید با استفاده از پیست های یخی رایگان و مسیرهای پیاده روی در سیستم پارک از شهر خارج شوید و به گشت و گذار بپردازید. با وجود دما ، برف منظره زیبایی را ترسیم می کند

مراقبت های بهداشتی

کانادا دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی با بودجه دولتی است که در دسترس ساکنان دائمی و شهروندان است.

با این حال ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی و بدون پوشش بیمه، مراقبت های بهداشتی می تواند بسیار گران باشد. خوشبختانه ، اکثر دانشگاه ها برنامه جامع پوشش بهداشتی بیمه را در شهریه شما قرار می دهند. درک این برنامه ها و دانستن آنچه که آنها تحت پوشش قرار می دهند در شرایط اضطراری برای شما مفید خواهد بود و باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود. بعضی از دانشگاه ها ممکن است لیستی از ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودک را که کارت بهداشت دانشگاه شما را می پذیرند داشته باشند. سیستم هرچه باشد اطمینان حاصل کنید که با آن آشنا هستید ، این به معنای واقعی کلمه یک نجات دهنده زندگی است.

مهاجرت به کانادا

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]