مهاجرت کانادا کرونا ویروس

شرایط مهاجرت به کانادا پس از ویروس کرونا

همکاران ما در رایابین الملل در این مقاله شرایط مهاجرت به کانادا پس از ویروس کرونا را برای علاقه مندان بررسی کرده اند : همه گیری ویروس کرونا تاثیرات زیادی بر اقتصاد جهان گذاشته است. کانادا نیز از این امر مستثنا نیست. آنچه که مسلم است نیاز کانادا به ورود مهاجران جدید به خاک کانادا برای جبران این ضرر است.فاکتورهای زیادی برای پیش بینی شرایط مهاجرت پس از کرونا وجود دارد که باید همه را در نظر گرفت.شرایط کانادا با توجه به آمار جمعیتی ، اقتصادی ، سیاسی ، ظرفیت پردازش و ظرفیت جذب تازه واردان قابل تحلیل است.

عوامل داخلی موثر بر مهاجرت به کانادا

از نظر داخلی، کانادا هنوز به دنبال ورود مهاجرین جدید است تا وضعیت اقتصادی خود را پس از ویروس کرونا بهبود ببخشد. وزیر مهاجرت کانادا قول داده است که مهاجرت پس از همه گیری ویروس کرونا به عنوان “یک ارزش پایدار” ادامه خواهد داشت.
طبق یک نظر سنجی که اخیرا در کانادا انجام شده است، خود کانادایی ها به ویژه نسل های جوان معتقدند مهاجرت، به بهبود اقتصادی دراز مدت کانادا کمک خواهد کرد.
همچنین نرخ زاد و ولد در کانادا به نسبت پایین است و این یکی از فاکتورهای تاثیرگذار برای جذب مهاجرین جدید است.
مهاجران در ایجاد شغل و موفقیت در بازار کار به خوبی عمل می کنند. کانادا اخیرا به این نتیجه رسیده است که مشاغل تحت مالکیت مهاجران به احتمال زیاد محصول جدیدی ایجاد می کنند یا در فرآیند یا روش موجود نوآوری می کنند.
مهاجرانی که از طریق برنامه های استانی به کانادا می آیند، در بازار کار بهتر از سایر برنامه های مهاجرتی هستند.

عوامل جهانی موثر بر مهاجرت به کانادا

کانادا به دنبال جذب اتباع خارجی است که می خواهند به کانادا بیایند. کانادا بر اساس شرایط جهانی مانند بحران ها اهداف مهاجرت را تنظیم می کند. به عنوان مثال جنگ داخلی در سوریه دولت کانادا را بر آن داشت تا اهداف مربوط به مهاجرت طبقاتی اقتصادی را کاهش دهد تا فضای بیشتری برای پناهندگان سوری در 16-2015 فراهم شود.
یک نظرسنجی جدید از خدمات جهانی آموزش (WES) نشان می دهد که بیماری همه گیر ویروس کرونا، علاقه جهانی به مهاجرت به کانادا را افزایش داده است، زیرا بسیاری از افراد در خارج از کشور پیش بینی می کنند که کانادا در مقایسه با کشور خود رکود اقتصادی کمتری داشته باشد.
اقتصاد کانادا شاهد بهبودی است علاوه بر این ، نگرش نسبت به مهاجرت هنوز نسبتاً مثبت است و خارجی ها هنوز هم می خواهند به کانادا بیایند
اینها همه عواملی هستند که هنگام اعلام برنامه مهاجرت 2021-2023 کانادا تا اول نوامبر سال 2020 مورد توجه قرار خواهند گرفت.

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]