تحصیل دانشکده حقوق کانادا

چگونه می توانیم رشته حقوق را در کانادا بخوانیم؟

تحصیل در کانادا و در رشته حقوق در کانادا دانشجویان را قادر می سازد تا از دانشکده های پیشرفته استفاده کنند و معلومات خود را در این رشته افزایش دهند.

رایج ترین گزینه موجود برای تحصیل در رشته حقوق در کانادا برای دانشجویان بین المللی ، مدرک Juris Doctor در رشته حقوق عمومی است.
دانشگاه های مستقر در کبک همچنین دوره کارشناسی حقوق در قانون مدنی را ارائه می دهند و شش موسسه آموزشی دیگر رشته های ترکیبی را در هر دو ارائه می دهند.

اکثر دانشکده های حقوق کانادا ورود مستقیم از دبیرستان را مجاز نمی دانند و قبل از آن حداقل به دو تا چهار سال تحصیل در دوره کارشناسی نیاز دارید. برای کارشناسی مرتبط با قانون اغلب الزام خاصی وجود ندارد. شما باید به سادگی دوره ای را سپری کنید که از آن لذت می برید. اتمام هر دو درجه حقوق عمومی و مدنی سه سال طول می کشد.

همه متقاضیان رشته حقوق در کانادا باید در آزمون ورودی جهت پذیرش شرکت کنند. این آزمون تفکر تحلیلی و منطقی شما را آزمایش می کند.
این آزمون در سراسر جهان ارائه می شود ، اما برخی از دانشکده های حقوق کانادا آزمون LSAT را که برای ورود دانشکده حقوق در هند یا آزمون اسپانیایی زبان برای ورود به دانشکده حقوق پورتوریکو طراحی شده است ، قبول نمی کنند.

حداقل الزامات نمره این آزمون در دانشگاههای مختلف متفاوت است.

انواع مدارک حقوق در کانادا

دانشجویانی که مایل به یادگیری دوره های حقوق هستند و در عین حال علاقه ای به دنبال کردن آن بعنوان حرفه را ندارند ممکن است مایل به گذراندن دوره نیمه وقت در مطالعات حقوقی باشند. این موارد صلاحیت های حرفه ای لازم برای تبدیل شدن به وکیل را فراهم نمی کند. می توانید از این گواهینامه ها برای اشتغال درامور حقوقی ولی نه عنوان وکیل استفاده کنید.

دانشجویان حقوق که زبان اول آنها انگلیسی نیست ، باید مهارت خود را قبل از دریافت پذیرش در دوره حقوق کانادا ارائه دهند ، نمره زبان نشان دهند. بهترین راه برای اثبات این موضوع از طریق آزمون آیلتس است ، اما اگر نمره شما در آزمون کمتر از 6.5 باشد این موضوع بعید به نظر میرسد که بتوانید از یک دوره بدون پیش شرط زبان پذیرش بگیرید. علاوه بر این ، دانش آموزان مایل به تحصیل در کانادا ، به ویژه در منطقه کبک ممکن است لازم باشد که به زبان فرانسه تسلط داشته باشند که می تواند از طریق آزمون های DALF ، DELF ، TCF و TCFQ نشان داده شود.

گام بعدی

در کانادا بیست و چهار دانشکده حقوق وجود دارد که شش دانشگاه در انتاریو و شش دانشگاه در کبک وجود دارد که میتوانید برای آن‌ها اقدام نمایید.

رایا بین الملل با تجربیات ارزنده می‌تواند شما در این مسیر همراهی نماید. ما می توانیم مشاوره متناسب با نحوه ورود به برنامه های حقوق کارشناسی و کارشناسی ارشد آنها ارائه دهیم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحصیل در رشته حقوق در کانادا هستید از طریق لینک زیر وقت مشاوره خود را رزرو نمایید.
رزرو وقت مشاوره

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]