بورسیه تحصیلی ارزان

خلاصه ای از شرایط بورسیه تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور و دریافت بورسیه تحصیلی خارج از کشور و یا ارزان یک دغدغه برای افرادی است که به فکر مهاجرت سریع و آسان هستند. بسیاری از افراد متمایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلستان ممکن است با افزایش نرخ ارز و مشکلات اقتصادی، شانس خود را برای تأمین هزینه‌های این کار را نداشته باشند.راه حل چیست؟

گزینه های بورسیه تحصیلی

می‌توان متناسب با رزومه فرد برای بورسیه های تحصیلی برای کشورهای مختلف اپلای نمود. این گزینه قابل دسترسی بوده و ولی گاهی زمان بر است. در برخی موارد هم رزومه متقاضی مناسب بوده ولی بدلیل فشردگی رقابت و تعداد متقاضیان زیاد و محدودیت پوزیشنهای بورسیه، امکان عدم تحقق بورسیه وجود دارد.

گزینه مهاجرت به کشورهای ارزانتر

در این بین راه حل دردسترس و سریع‌تر می‌تواند انتخاب کشورهای ارزان‌تر برای تحصیل به زبان انگلیسی یا غیره است. بدین معنی که برای ادامه تحصیل به سایر کشورهای جهان که شهریه مقرون به صرفه تری دارند اقدام نمود. سپس میتوان متناسب با شرایط زندگی و چشم انداز آنجا نسبت به ادامه مسیر تصمیم گرفت. ادامه مسیر می‌تواند گرفتن انتقالی به کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا است. بسته به دانشگاه مقصد گاهی اوقات تعداد زیادی از دروس گذرانده (با شهریه ارزانتر) را مبتوان انتقال داد. این موضوع موجب صرفه جویی در هزینه‌ها میگردد.

گزینه اقامت دائم

با پایان تحصیل در کشورهای با شهریه ارزان‌قیمت و تقویت زبان انگلیسی، امکان حائز شرایط شدن برای اقامت دائم کانادا، استرالیا و سایر کشورهای مهاجر پذیر وجود دارد.

بطور خلاصه اگرچه مهاجرت در عمل آسان نیست و نیاز به برنامه‌ریزی و تلاش فراوان دارد. ولی مهاجرت به کشورهای ارزان‌قیمت تر می‌تواند ترجمه ضرب‌المثل قدیمی « از این ستون به آن ستون فرج است» باشد.

شما هم به این مطلب امتیاز دهید
[جمع: 0 میانگین: 0]